У рамках переговорів про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом Брюссель дозволив Україні використовувати географічну назву тільки кагору. Про це повідомив директор Асоціації виноградарів і виноробів України Сергій Петренко.
"З 9 географічних найменувань, серед яких були шампанське, коньяк, портвейн, мадера та ін, ЄС дозволив Україні використовувати тільки кагор, всі інші були заборонені, - розповів голова асоціації.
Таким чином, Україна не має права не тільки використовувати, але і пропускати через свою митну територію товари з географічними назвами, захищеними Євросоюзом. "Наприклад, кагор, вироблений в Росії, не може проходити через митну територію України взагалі", - пояснив Сергій Петренко.
За його словами, на сьогоднішній день в межраундовому режимі йде узгодження питання компенсації за відмову українських виробників від використання географічних назв. Брюссель також погодився надати певну допомогу, пов'язану з ребрендингом українських алкогольних компаній.
Зараз асоціація спільно з Мінекономіки формує перелік компенсаційних заходів, які стануть темою наступного раунду переговорів, який повинен відбутися в цьому місяці.
У той же час напередодні на засіданні центральної галузевої дегустаційної комісії корпорації на базі виноробного підприємства ЗАТ "Алеф-Віналь-Крим" у Бахчисарайському районі повідомлялося, що представники виноробної індустрії Європи визнали історичну спадщину і культурні традиції винної індустрії Україні. Таким чином українські винороби згідно з міжнародним законодавством мають право надалі використовувати географічні найменування вин і коньяків, повідомив заступник генерального директора корпорації "Укрвинпром" Володимир Кучеренко.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що Україна готова відмовитися від використання географічних назв товарів для підписання договору про зону вільної торгівлі з Європейським союзом.
Novosti-n.mk.ua