Про це повідомляється в статті помічника заступника голови Національного банку України, кандидата економічних наук Андрія Гайдуцького, який інформує, що за кордоном працює близько 4,93 млн. українців. За розрахунками, проведеними Гайдуцьким, звичайний мігрант переказує в Україну $360 на місяць.
Як зазначається в матеріалі, в Україні за роки незалежності не проводилось жодних серйозних досліджень відносно обсягів і масштабів надходження міграційного капіталу з-за кордону. А статистичні дані, оцінки окремих фахівців, українських і міжнародних організацій базуються на неповних даних.
Наприклад, Всесвітній банк, який щорічно публікує дані про трансферти міграційного капіталу між країнами світу, приписує Україні тільки $595 млн. надходжень грошових переказів у 2006 році. Трохи вищу оцінку дає Національний банк України. За його даними, протягом 2000—2006 років обсяги міграційного капіталу, що надійшов в Україну через банківську систему, зросли в 2,2 разу і перевищили в 2006 році $2 млрд. Найбільші темпи зростання спостерігалися саме в 2006 р. (на 30%), що зумовлено більшою лібералізацією ринку грошових переказів і зниженням цін на послуги за переказ коштів. Ще близько $1 млрд. надійшло через спеціалізовані системи грошових переказів (Western Union, MoneyGram тощо).
За оцінкою фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, українські мігранти заробляють $4,7— 7,5 млрд. на рік. При цьому дослідники додають, що немає інформації, скільки прибутку мігранти залишають, а скільки відсилають на батьківщину. За їх припущеннями, в Україну надходить близько половини цих коштів, тобто $2,5—3,5 млрд.
Великі розходження в оцінках обсягів надходження міграційного капіталу, на думку Гайдуцького, зумовлені відсутністю державної політики в цій сфері, непрозорістю схем переказу коштів, а також обмеженнями валютного законодавства України, яке забороняє громадянам відкривати рахунки за кордоном.
***
Як уже повідомляло "Закарпаття online", минулоріч за кордонами України працювало понад 100 тисяч жителів Закарпаття. 70 % мігрантів із нашого краю – чоловіки, проте в Італії понад 60 % працюючих мігрантів із Закарпаття – жінки. Більшість закарпатців, а це близько 68 тисяч, працюють у Росії, Чехії, Словаччині, Португалії та Італії. Вікова категорія заробітчан в основному від 25 до 40 років.
job.ukr.net
24 квітня 2007р.
Теги: