Місткі концертні зали двох обласних центрів були заповнені вщерть. Останній виступ в ході гастролей знаменитого колективу у четвер пройшов в невеликому актовому залі ВАТ "Брестсільмаш" і присвячувався 65-річчю підприємства. Було дещо дивно, що не всі крісла для глядачів були зайняті. Вільному воля, але ті, хто мав можливість прийти на концерт і пропустив його, втратили дуже багато чого.
Закарпатський хор, що гастролюює по всьому світу, рідкісний гість у Білорусі. Тому уточнимо, що на сьогоднішній день ансамбль є єдиним в країні професійним колективом, який пропагує не тільки українську пісенну та хореографічну культуру, а й мистецтво всіх національних меншин, що живуть на Закарпатті. У репертуарі - українські, словацькі, угорські, чеські, румунські, німецькі, польські і російські народні пісні і танці.
Таке змішання не є штучним - на Закарпатті можна зустріти представників усіх цих народів і народностей. Така "гримуча суміш" на концертах постає запальною і унікальною. До речі, як каже керівник хору і головний диригент, заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук, в колективі співають і танцюють артисти більше десяти національностей. І кожний привносить у спільну творчість свій колорит.
Щоб спробувати передати враження від концерту, наведу такий приклад. Всі знають, що таке канкан. Але спробуйте-но поєднати в ньому цнотливість і еротику.
У вокально-хореографічній композиції "Бойки" це вдалося. Номер на основі народних танців зуміла створити балетмейстер, легенда закарпатської хореографії, народна артистка України Клара Балог. У ньому і народний костюм, раз у раз мелькають витончені ніжки танцівниць, і "гарних хлопців".
Коли заспівав народний артист України Петро Матій, здавалося, від сили його голосу тремтять стіни залу. Навіть найспокійніші глядачі притупували в такт "Угорському натюрморту", сповненому Шандором Шрайнером на національному інструменті тарагот...
Між концертами багато артистів із Закарпаття вперше побували у Брестській фортеці. Свій виступ на "Брестсільмаші" вони завершили піснею Давида Тухманова "День Перемоги". Глядачі аплодували стоячи.
Юрій Рубашевський