Цьогоріч світла пам'ять поета, перекладача, публіциста наповнилась ще одним сяйвом. На базі музею Петра Скунця засновано відділення громадської організації „Мала академія літератури і журналістики" в Міжгірському районі. Відділення очолила досвідчений педагог-філолог, відмінник освіти України, завідувачка музею Марія Добоні. Осередки в школах селища будуть гуртувати Марія Кій, вчитель української мови і літератури Міжгірської ЗОШ І-ІІ ст., та Галина Котурбаш, вчитель зарубіжної літератури спеціалізованої школи імені Августина Волошина, - повідомили Закарпаття онлайн з прес-служби МАЛіЖ в Закарпатській області.
Ця подія подарувала посмішки дорослим і дітям, адже саме Петро Скунць вітав творчу молодь на сцені Першого міжнародного фестивалю „Рекітське сузір'я" після того, як у 2002 році розпочався поступ волонтерського руху МАЛіЖ із села Рекіти. З благословення Шевченківського лауреата Петра Скунця помандрували у творчі світи десятки Богом наділені... Того дня звучали дивовижні історії верховинців з тих далеких літ, коли поет допомагав усім, кому знадобилася його поміч. Зокрема, ректор МАЛіЖ письменник Василь Тарчинець згадував, як відвідував літстудію, яку вів Петро Миколайович. Керівник відділення МАЛіЖ в Закарпатті поетеса Ірина Гармасій також отримала благословення на творчу працю колись добіркою віршів в газеті „Карпатська Україна", в якій Петро Скунць був головним редактором.
Питання об'єднання юних талантів Міжгірщини визрівало багато років, хоча тут щороку гартувалася у праці творча молодь. „Тепер у цій справі поставлено красиву крапку". – каже директор школи Михайло Коваль, який уболіває за майбутнє дітей і наше загалом. Заснування музею поета була його початкова ідея, а створення ГО МАЛіЖ – це тільки додаткова можливість прагнути досягнути Олімпу поета.
Неповторні враження залишились від дитячої творчої програми „З ЛЮБОВІ НАРОДЖУЄТЬСЯ СЛОВО", в якій говорила сама дитяча душа, чиста, як ангельський світ. Відбулося традиційне посвячення дітей в маліжани, і кожен отримав свій перший квиток у країну Творчості і Краси. Учасники та гості ознайомилися з проектом МАЛіЖ, роботою літстудії „Любисток" (керівник Віра Фесенко), а екскурсію музеєм поета провели самі учні – юні поетеси Тетяна Єршова та Інна Скунць.
На святі побували і вітали обдаровану юнь з поступом у самостійний світ творчості голова Міжгірської РДА Василь Шур, начальник відділу освіти Надія Олексієнко, в. о. селищного голови Василь Юрик, керівник відділення ГО МАЛіЖ в Ужгородському районі поетеса-пісняр Маріанна Салай-Пак, ветеран журналістики Верховини Ярема Селянський, гості і шанувальники волонтерського руху МАЛіЖ та інші.