УЖГОРОДСЬКОМУ УЧИЛИЩУ КУЛЬТУРИ — 60

Цього місяця Ужгородському училищу культури виповнилося 60 років. Визволення Закарпаття та возз'єднання з Україною стали початком важливих змін як у сфері політики, так і культури. Вони свідчили про те, що радянська влада прийшла в наш край всерйоз і надовго. Вже в 1946 році було відкрито закарпатське відділення Спілки письменників України, а трохи згодом — відділення Спілки художників України. Масово відкривалися навчальні заклади. Серед них і технікум підготовки культосвітніх працівників у м.Хусті.

УЖГОРОДСЬКОМУ УЧИЛИЩУ КУЛЬТУРИ — 60Свою роботу він розпочав у квітні 1947 року. В перші роки навчально-виховний процес забезпечувало всього 10 викладачів. Трохи згодом при технікумі, крім бібліотечного відділення, було відкрито ще й клубне. З 1961-го заклад почав готувати фахівців із музичних та мистецьких спеціальностей: хорового й оркестрового диригування, хореографічного та театрального мистецтва. Того ж року технікум був перейменований на Культурно-освітнє училище. В цей час значний внесок у підготовку спеціалістів зробили такі педагоги, як заслужений працівник культури Володимир Лихачевський, заслужений артист Російської Федерації Володимир Красноярцев, а також Олександр Порада, Віктор Чаусов, Микола Фенцик та багато інших.

У 1985 році училище було переведено до Ужгорода, що дало йому можливість подальшого професійного зростання. Адже з'явилася можливість у навчально-виховному процесі спиратися на професійні мистецькі колективи, обласні методичні центри культури, використовуючи їх багатий творчий досвід. Саме в цей період училище очолив талановитий педагог Михайло Миколайович Митровка, котрий успішно директорує вже не перше десятиріччя. Завдяки його зусиллям при училищі 2000-го року відкрито заочне відділення Київського національного університету культури і мистецтв. Він керівник та учасник створеного при училищі квартету, який часто дає концерти. Митровка — учень добре відомого педагога Золтана Жовчака, нині вже сам виховав цілу плеяду талановитих диригентів, хормейстерів та викладачів. Він веде значну науково-дослідницьку роботу в галузі вивчення музичної освіти на Закарпатті в XIX— XX ст.ст., результатом якої є публікації на сторінках різних видань. За свій вклад у культуру Митровка у 2002 році удостоєний звання "Заслужений працівник культури України".

За роки існування училища тут здобули освіту понад 8 тисяч спеціалістів. Переважна більшість із них працює у закладах культури області. Бібліотекарі, співаки, танцюристи, режисери, керівники колективів художньої самодіяльності, організатори культурно-дозвіллєвої діяльності, педагоги дитячих шкіл мистецтв та загальноосвітніх шкіл — усі вони віддано й творчо трудяться у закладах культури та мистецтва нашого краю.

Училище може пишатися своїми випускниками, серед яких народні артисти України Іван Попович, Лариса Білак, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, ректор Львівської академії мистецтв Андрій Бокотей, заслужений артист України Петро Куштан, заслужені працівники культури України Людмила Григаш, Олена Яцканич, Михайло Сачко та інші. Понад 90 викладачів здійснюють навчально-виховний процес в училищі нині. Всі вони досвідчені фахівці з вищою спеціальною освітою. Серед них народний артист України Михайло Сусліков, заслужені артисти України Микола Попенко, Людмила Вайзер, заслужені працівники культури України Петро Сокач, Іван Пастеляк, відомий фольклорист Юрій Чорі та інші. Багато викладачів училища — колишні його випускники. Нині заклад живе напруженим творчим життям. На його трьох відділеннях — хореографічному, бібліотечному та відділенні народної художньої творчості — навчається понад 300 студентів з усіх куточків області.

На сьогодні Ужгородське училище культури як єдиний навчальний заклад Закарпаття з підготовки фахівців для галузі культури бачить своє завдання у збереженні та пропаганді надбань багатої культури нашого краю.
Володимир МИШАНИЧ, "Ужгород"
22 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

20:35
У суботу в Ужгороді презентують дитячу повість "Фортель і Мімі"
19:33
/ 3
В ужгородському скансені виставили ненаївне наївне
23:16
В ужгородському скансені відкрилася ювілейна виставка народної майстрині Людмили Губаль
22:39
Документальний фільм "Оберіг" про історію, традиції та культуру гуцулів Ясіні вже можна переглянути у YouTube
01:20
В Ужгороді відбудеться концерт Олександра Садварія "Music is my life"
22:06
/ 1
Іван Хланта презентував в Ужгороді новий збірник 110 казок з різних куточків Закарпаття
13:52
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
23:23
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
00:35
Казки Закарпаття в записах Івана Хланти презентують в обласній книгозбірні
23:07
/ 1
В ужгородському скансені відкрилася виставка робіт майстрів народної творчості з різних куточків Закарпаття
21:59
У середу в Ужгороді відбудеться зустріч з письменником Мирославом Дочинцем
18:05
Книжки двох ужгородців увійшли в довгий список престижної літературної премії Бі-Бі-Сі
16:11
/ 2
В Ужгороді оцифрували унікальні фрески Горянської ротонди
00:12
У Закарпатській ОДА відзначили переможців конкурсу "Мистецтво книги", проведеного в межах "Книга-Фесту"
22:49
У Пряшеві відбувся 4-й український книжковий фестиваль
17:23
В Ужгороді відбудеться прем’єра вистави "Мина Мазайло" театру з Маріуполя
18:02
В Ужгороді проведуть "круглий стіл" до сторіччя дослідника давньої літератури Закарпаття Василя Микитася
15:46
На Закарпатті визначили переможців і резервістів обласного відбіркового конкурсу фестивалю "Червона рута"
01:48
У суботу в Ужгороді відбудеться обласний відбірковий конкурс фестивалю "Червона рута"
17:37
В ужгородському скансені завершили відновлення "солом'яного" даху з села Рекіти
18:05
/ 1
В Ужгороді відбудеться виставка "Книга-Фест-2024"
17:37
У гуцульській садибі-ґражді ужгородського скансену показали "Украдене щастя" Івана Франка
14:06
У Хусті вперше пройде відкритий театральний фестиваль-конкурс "Відлуння вічності: Українська класика сьогодні"
11:41
/ 1
До Всеукраїнського дня художника в Ужгороді відкрилися дві виставки
15:10
У вівторок в ужгородському скансені відкриють персональні виставки Івана Бондаренка та Владислава Ганзела
» Всі новини