- Що читаєте наразі?
- Дуже поважаю одного літературного фахівця і критика Костянтина Родика. Якось він написав рецензію на мої оповідання і у них порівняв мене з такими світовими величинами, як Майном Рідом та Жулем Верном. По-перше, мені від цього було трошки не по собі. Однак, зізнаюсь, зачепив цим. І тому зараз, не повірите, перечитую "П'ятнадцятирічного капітана" Верна, щоби зрозуміти істинність такого порівняння. Мабуть, Жуль Верн "йшов" через географію, а я, в основному, через історію. Але, певно, коли мандрувати, то ця мандрівка у нас спільна.
- Що плануєте прочитати?
- Тут така ситуація: от саме сьогодні планував поїхати на Петрівку – в Одесі справа з українською літературою особливо сутужна (де й мешкає Володимир Григорович – "Буквоїд".). Одна література вже читана - перечитана давно. А однієї зовсім немає. Хотів би порекомендувати читачам: любіть творчість Олександра Гавроша. Це того варте! З дорослої літератури не маю змоги постійно стежити за новинками. Ліни Костенко "Записки.." прочитав ще до виходу у світ, ще у рукописах. Усе планую проглянути "Ворошиловград" Жадана.
- Що порадите?
- Вважаю, що і дорослий читач, і маленький – одне й те ж. Але перед тим, як дарувати якусь книгу своїй дитині, дорослий має її обов'язково прочитати. Тому і сам намагаюся писати так, щоб було цікаво різним поколінням. Молода література не настільки надійна. Краще читати те, що перевірене часом. Класику. Де загальне письмо, яскраві характери, сюжети. Мої улюблені: "Капитан Панталеон и рота добрых услуг" Варгаса Льоси (російською читав). Дуже добра книжка. Я захоплююсь - як треба написати канцелярською мовою про пантеон добрих послуг у джунглях Латинської Америки.
Закоханий у Маркеса, Борхесівську літературу. Власне, вчився я саме на класиках південноамериканської літератури. Таке читання ніколи не завадить.
10 травня 2011р.
Теги: Рутківський, Гаврош, література