Присутні на зустрічі представники податкової служби вказали на основні переваги та недоліки проекту Податкового кодексу. Так, начальник відділу масово-роз”яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Закарпатській області Іван Діус зауважив, що загалом нова редакція проекту Податкового кодексу орієнтована на зниження податкового навантаження і відповідає задекларованим у Концепції реформування податковї системи засадам. Також, на його думку, зростуть надходження до місцевих бюджетів у зв”язку з введенням податку на майно та туристичного збору.
На основні недоопрацювання, які мають місце в проекті Податкового кодексу, вказав і начальник відділу масово-роз”яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м.Ужгороді Микола Попович. Зокрема, це стосується спрощеної системи оподаткування – неповний перелік обмежень тих видів діяльності, які недопустимі для застосування такої системи, невеликі розміри ставок єдиного податку, неврегульованість порядку ведення книги форми №10.
В свою чергу своє бачення стосовно проекту Податкового кодексу висловила голова асоціації платників податків м.Ужгорода Світлана Король. Вона прокоментувала, що суттєвим позитивом проекту Податкового кодексу є зняття “правила першої події” при оподаткуванні прибутку підприємств, а також наближення податкового обліку до бухгалтерського. А от президент Громадської організації “Об”єднання громадян “Школа бізнесу” Олег Шандровський зауважив, що несправедливою щодо платників податків є стаття проекту Податкового кодексу про застосування непрямих методів визначення податкових зобов’язань при проведенні перевірок. За словами Олега Шандровського, проект Податкового кодексу передбачає занадто високі ставки штрафів за порушення податкового законодавства чи неправильного ведення податкового обліку, збільшує втручання фіскальних органів в роботу бізнесу. Але в цілому законопроект схвалено усіма учасниками обговорення.
Прес-центр ДПІ в м.Ужгороді
20 квітня 2007р.
Теги: