Як повідомила керівник проекту Інна Сабадош, програма спрямована на надання ключовим посадовим особам, які спілкуються з потенційними трудовими мігрантами на місцевому рівні (в районах) навичок для проведення тренінгів та консультацій з питань легального працевлаштування за кордоном. У рамках „Програма – Зміцнення потенціалу в управлінні міграційними процесами” місті Києві 20 березня 2007 року відбувся круглий стіл на тему: ”Розбудова діалогу між урядовими структурами та недержавними організаціями у сферах законної та незаконної міграції”, в якому взяли участь представники обласного центру зайнятості і Закарпатської громадської жіночої організації „Веста”.
Основним компонентом пропонованого проекту є проведення 6 кущових тренінгів для тренерів та консультантів в Перечинському, Іршавському, Тячівському, Міжгірському, Воловецькому та Великоберезнянському районних центрах зайнятості та 1 обласному центрі. Учасники тренінгів: профконсультанти та спеціалісти відділів профорієнтаційної роботи.
Директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич підкреслив, що за їхніми даними близько 100900 закарпатців на кінець минулого року працювали за межами області, 68 тис. з яких на сьогодні—«трудяться в країнах далекого зарубіжжя (Росія, Чехія, Угорщина, Португалія, Італія). 75% заробітчан складають чоловіки. Проте у Португалії переважна більшість трудових мігрантів—жінки. Тільки 13 країн світу мають з Україною підписані угоди по легальному працевлаштуванню. На жаль, зазначає Юрій Фущич, переважна більшість наших заробітчан ніяк не захищена. Тільки в Португалії за минулих рік померло 75 українців, 560—сидить у тюрмах.
Юрій Фущич закликає краян добре вивчати трудові угоди та ліцензії фірм ( у нас їх тільки 4), які пропонують роботу закордоном. І звертатися у відповідні державні установи. Зокрема через обласний центр зайнятості минулого року в іноземних державах працевлаштовано 313 осіб. «Незважаючи на певну стабілізацію економічної ситуації в Україні та на Закарпатті в останні роки завдяки певному розвитку малого та середнього бізнесу, все ж багато наших краян продовжують вирішувати проблему безробіття заробітчанством швидше ніж початком власного бізнесу,- каже Юрій Фущич.-- Частіше за все саме центр зайнятості стає останнім пунктом, де перспективний заробітчанин впевнюється, що потрібної роботи він на батьківщині не знайде і приймає рішення виїздити за кордон. Тому проект, що започатковується стане корисним інформаційним ресурсом у питаннях , пов’язаних з нелегальною трудовою міграцією та торгівлею людьми.»
18 квітня 2007р.
Теги: