Болісне видовище для любителів природи і туристів. Адже ми, справжні туристи, ідемо багато кілометрів не стріляти дичину, не дерти чесалками зелені ягоди, а просто відпочити душею, помилуватися красою природи. Натомість нас чекає згарище. І сипляться прокльони на невідомо чию голову. Знищені рідкісні рослини, квіти, ягідники. Після такого випалу насамперед відновлюється бур'ян.
Кому потрібні ці підпали? Комусь із місцевих мешканців, яким після п'янки "дурь" в голову заходить? Чи лісникам, на яких "валять" ті ж місцеві?
Ось і 3-го квітня, коли ми вийшли на гору Великий Вижень, що височіє над Уклином, нас зустріла чорнота. Все інше -- в фотографіях: як було в 2009-му році, і як стало в 2011-му...
Карпати. Гора Великий Вижень, 1052 м. Після підпалів 3 квітня 2011 року
Ігор Дан, для Закарпаття онлайн
Пан Баклажан 2011-04-06 / 23:24:00
Причини підпалів різні. Багато з них - результат дитячих забав, або забав тупої молоді, може, й п"яної.
Але більшість - це результат впертого маразму наших селян, які чомусь вирішили, що так треба робити "з діда-прадіда". Мовляв, бур"янів буде менше, змій, "трава оновлюється", а землі користь від золи.
Потрібна політика суворих штрафів і роботи з населенням, насамперед, дітьми. Може, хоч діти своїм батькам довели, що вони чинять реальний злочин проти природи...