- Останнім часом спалювання сухостою, сміття та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають дедалі загрозливіших масштабів, - коментує ситуацію начальник УМНС України в Закарпатській області Мирослав Щербей. Так (станом на 04 квітня), закарпатські вогнеборці уже 137 разів мчали до місця "прибирання" за допомогою відкритого вогню. Економічні втрати від них складають близько мільйона гривень. Для порівняння, упродовж усього 2010 року таких виїздів було 80.
- Донедавна хвилею цих пожеж були охоплені переважно низинні райони (приміром, м. Ужгород та Ужгородський район, Мукачівщина, Берегівщина та, Виноградівщина), однак по мірі потепління вона поширилася й на гірську місцевість. На Тячівщині вже зафіксовано 5 випадків спалювання сухостою. До неї вже приєдналися мешканці Міжгірського і Рахівського районів.
- Ще один важливий аспект: в більшості випадків у горе-любителів чистоти не вистачає мужності зізнатися, що саме їхні дії стають причиною некерованого вогняного дійства, і вони просто "зникають" з місця події. А може ще й тому, що бояться відповідальності й відповідних штрафних санкцій, які їм гарантує адмінкодекс України. На спалювання сухої трави повинен бути дозвіл органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища. За самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф в сумі від 170 до 340 грн, а на посадових осіб від 850 до 1190 гривень.
-Вкотре рятувальники звертаються до всіх закарпатців із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров'я, ні кишеня не постраждає...
Вікторія Бокій, центр пропаганди УМНС в Закарпатській області