Для того, щоби закріпитися на ринку квітів, фірмі з Закарпаття знадобилося 10 років

За останні десять років найромантичніший бізнес — квітковий — в Україні дуже розвинувся і нині все впевненіше почувається на ринку. Про це йшлося на презентації у Києві другої Міжнародної виставки квіткового бізнесу Flovers Hortech, яка стала можливою завдяки співпраці з нідерландською організацією ВТО Exhibstions B.V. У виставці беруть участь понад 100 фірм з 13 країн, які займаються квітникарством; серед них слід відзначити компанії з багаторічною історією, які є лідерами квіткової галузі у себе на батьківщині. Зокрема, це світові лідери в селекції троянд — німецькі компанії, яким понад 100 років, — Tantau Rosen і Kordes Rosen.

Президент Союзу українських квітникарів Ірина Слободянюк зауважила, що стрімкий розвиток підприємництва у більшій мірі стосується фірм, котрі вирощують троянди, а вони користуються в українців найбільшим попитом. Так, щорічно українські квітникарі вирощують 100 мільйонів троянд (80 га теплиць). Як правило, учасники квіткового ринку будують теплиці за сучасними голландськими технологіями, використовуючи крапельний полив та мінеральну вату. Це дає змогу забезпечувати вітчизняний ринок троянд на 70—80%. Та й за якістю наші троянди не поступаються європейським. На другому місці за популярністю в Україні — тюльпани. Квітникарі хваляться, що в цьому році на свято 8 Березня кожен другий тюльпан, подарований нашим жінкам, виростили українські квітникарі. А нині фахівці запланували необхідну кількість цибулин тюльпанів, аби в наступному році забезпечити до свята весни тюльпанами всіх жінок.

«Я помітив, що у сфері квітникарства Україна розвивається дуже швидкими темпами, — сказав генеральний директор ВТО Exhibіtions B.V. Берко Стук’є. — Дуже важливо, що ваші компанії мають велике бажання співпрацювати з іноземними компаніями. Я бачу багато перспектив для україно-нідерландських проектів. Порівняно з багатьма країнами, ви маєте великі переваги, тому що можете вирощувати квіти та овочі на півдні країни — там дуже зручний клімат. А при наявності сучасного обладнання, яке постійно змінюється, думаю, ми будемо спостерігати ще більшу ефективність у вашій роботі».

На думку зарубіжних фахівців, в Україні непочатий край роботи для тих квітникарів, які займаються вирощуванням екзотичних квітів (нині вони не дуже користуються популярністю) та квітів у горшках. «Вирощування одно- і дворічних горшкових квітів я не можу назвати бізнесом, скоріше — це копітка робота, — сказав «Дню» директор приватної фірми «Квіти Закарпаття» (Мукачево) Іван Пфістер. — Ми були одними з перших, хто починав в Україні квітковий бізнес — тоді це не було так популярно і прибутково, як сьогодні. Звісно, попит був, але не такий як зараз, коли моїми клієнтами є виставкові центри, магазини, супермаркети й окремі громадяни з усієї Україні. Для такого просування на ринку нам було потрібно 10 років... У квітникарстві немає швидких грошей — аби мати результат, необхідно щоденно вкладати багато зусиль і часу спеціалістам. Лише тоді можна «стати на ноги». Нині ми вирощуємо близько тисячі видів горшкових квітів і намагаємося кожного сезону дарувати клієнтам якісь новинки».

Виведення нових сортів квітів — це одна із важливих складових квітникарства та одна з цілей будь-яких квіткових виставок, оскільки в цьому бізнесі, як і у всіх, є свої тенденції та мода. Квітникарі з Нідерландів привезли в Україну нові сорти тюльпанів, хризантем та троянд. Влітку одним із таких сортів троянд зможуть милуватися кияни та гості столиці, оскільки всесвітньо відома нідерландська компанія De Ruiter Innovations B.V. подарувала Києву тисячу штук саджанців помаранчевих троянд. Голландці зауважили, що помаранчевий колір троянд у них дуже цінується і є, на їхню думку, кольором Києва. Представники міської влади, яким вручили сертифікат на саджанці з написом «Місту квітів — від країни квітів», вже вирішили, що троянди посадять на Хрещатику. Ще одним сюрпризом для небайдужих до квітникарства людей є триденний майстер-клас метра флористики Єлсо Поста (Нідерланди), який понад чверть століття віддав цій роботі і готував букети для королев Беатрікс і Юліани. З відвідувачами він ділитиметься таємницями флористичного мистецтва, експромтом створюючи квіткові композиції на виставці.
"День"
17 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
16:18
У серпні споживчі ціни на Закарпатті зросли на 0,6%
01:28
З Харківщини на Закарпаття релокувалися 11 компаній корпорації родини Шуфані
20:51
/ 2
В Ужгороді будують завод із виробництва лікарських препаратів з плазми крові
20:22
/ 2
На Закарпатті за рік податкові надходження від туристичної галузі зросли на 45%
20:43
На Закарпатті запрацював "сухий порт" "Термінал Чорнотисів"
13:52
Кооператив із Закарпаття третину врожаю яблук продав у Європу
11:38
У Горонді на Закарпатті планують збудувати вже три сухих порти
17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
» Всі новини