Як сприйняли це урядове рішення в обласній адміністрації - в коментарі першого заступника голови Закарпатської ОДА Івана Бушка.
— 29 березня відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому було прийнято рішення звернутися до прем'єр-міністра України Миколи Азарова. У відповідному листі, підписаному керівником краю Олександром Ледидою, містилося прохання виділити із резервного фонду Кабінету Міністрів України для проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків діяльності ДП "Солотвинський солерудник", екологічної реабілітації території у зоні надзвичайної ситуації та недопущення техногенної катастрофи на території смт. Солотвино коштів у сумі 149,556 мільйонів гривень. Наступного дня під час засідання Уряду це звернення озвучив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Приємно відзначити, що урядовці не залишилися байдужими до проблем нашого краю й проголосували за проект рішення щодо виділення необхідних коштів для вирішення першочергових проблем у Солотвині. Очікуємо, що найближчим часом Кабмін прийме відповідну постанову, яка "відкриє" фінансування першочергових робіт.
— Чи відомо вже на що витрачатимуться ці гроші?
— Так. Під час останнього засідання Державної комісії з ТЕБ та НС було прийнято рішення про визначення переліку 8 першочергових заходів. До таких, зокрема, увійшли: забезпечення проведення проектних, науково-дослідних робіт та моніторингових досліджень, встановлення на їх підставі чітких меж небезпечних ділянок (вартість - 1,5 млн.грн.), здійснення першого етапу будівництва житлового масиву на 72 будинки для відселення мешканців смт. Солотвино із прогнозованої зони карстових проваль (49,2 млн.грн.), будівництво загальноосвітньої школи та дошкільного закладу (22,6 млн.грн.), будівництво інженерних комунікацій території новобудов (59,7 млн.грн.), проектні роботи з будівництва житлових будинків, школи, дошкільного закладу та прокладання інженерних комунікацій (3,4 млн.грн), винос окремих ділянок мережі водопостачання за межі зон можливих карстових проваль (7,052 млн.грн.), винос окремих ділянок мережі каналізації за межі зон можливих карстових проваль (5,3 млн.грн.), винос окремих ліній електропостачання для забезпечення електроживлення місцевого водоканалу (0,804 млн.грн.). Повторюся, що це -- першочергові заходи.
— Коли розпочнуться усі ці роботи?
— Відзначу, що на деякі з цих робіт вже розроблена проектно-кошторисна документація. Мова йде про винос каналізації та водопроводу з зони карстових проваль. Крім того, попередньо погоджений проект будівництва житлового масиву на 72 будинки. Загалом же, згідно з попереднім висновком науковців, під відселення підпадають 292 будинки. Початок робіт, насамперед, залежатиме від термінів підготовки документів і тривалості процесу безпосереднього виділення коштів. Сподіваюся, що через місяць-півтора розпочнуться роботи.
— За який час заплановано освоїти виділені Урядом 150 мільйонів гривень?
— На мою думку, вищезгадані першочергові роботи в смт. Солотвино триватимуть щонайменше два роки.
— Чи є у планах роботи з відновлення діяльності медичних закладів, розташованих у Солотвині?
— Під час проведення науково-дослідних робіт та моніторингових дослідженнях передбачене також вивчення розташування соляного куполу. За умови належного фінансування ці роботи можуть розпочатися приблизно через 3 місяці. Після їхнього завершення науковці та геологорозвідники встановлять нові місця для видобутку солі та розташування алергологічних лікарень. Але усе це відбуватиметься вже на другому етапі робіт.
— А який загальний кошторис робіт, які необхідно виконати, щоб у Солотвині повністю нормалізувати ситуацію?
— Згідно з попередніми розрахунки науковців, потрібно майже 800 мільйонів гривень.
31 березня 2011р.
Теги: Солотвино, Балога, солерудник