У 2007 році п'єса посіла друге місце у Всеукраїнському літературному конкурсі "Коронація слова" і не вистачило 1 голосу, щоб отримати перший приз. А минулого року "Ромео і Жасмин" вже поставили на театральних сценах Києва, Дніпропетровська, Одеси та Львова. Вистава набула великого розголосу і отримала сотні схвальних відгуків.
Першим зіграв її народний студентський театр "Вавилон", який з постановки зробив справжній театральний резонанс: "Ромео і Жасмин" стала "Кращою виставою 2010 року" на конкурсі аматорських театральних колективів "Київська театральна весна - 2010" та отримала 1 місце на Всеукраїнському фестивалі аматорських театральних колективів "Театральний форум - 2010". Як зазначила режисер Ірина Савченко, "Ромео і Жасмин" для них стала дуже дорогою, а її показ в Ужгороді є для студентського театру символічним, бо майже рік тому, 23 березня 2010 року, відбулася прем'єра вистави.
Великий успіх п'єса мала і у постановці заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Канцедайла, герої якої ожили на великій професійній сцені Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Шевченка. Вона ж стала і дипломною роботою випускника Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого Миколи Данилюка на Малій сцені Одеського ТЮГу.
Знаменно, що показ "Ромео і Жасмин" в Ужгороді відбувся 26 березня - у день народження її автора. "Це найкращий подарунок на мій 40-річний ювілей, - зізнався Олександр Гаврош. – Я щасливий, що рідне місто нарешті побачило виставу, адже п'єса була написана саме тут. А студенти-аматори майстерно зуміли передати закарпатський колорит за допомогою місцевого діалекту, який був закладений у творі".
Будуючи паралелі між життям людей і тварин на тлі історії про високі почуття, про мрію та її досяжність, драматург та актори намагалися донести до глядача, що людина повинна мріяти, вірити і прагнути до кращого і попри всі обставини зберігати людське у собі.
Не зважаючи на те, що на сцені грали студенти-філологи, які ніяким чином не пов'язують своє майбутнє з подальшим театральним життям, їх професійності позаздрили би і маститі актори. Вистава вийшла живою, насиченою і пролетіла на одному диханні. Зворушений переповнений зал аплодував стоячи. Як зізналися пізніше студенти, грати у театрі "Бавка" було одне задоволення. Тут затишна і зручна сцена і дуже щирий глядач.
Без сумніву "Ромео і Жасмин" розширила палітру ЕроАртфестивалю "Березневі коти", додавши йому більшої оригінальності та наповненості.
Оксана Чужа, для Закарпаття онлайн. Фото автора