Як повідомила Закарпаття онлайн начальник відділу статистики торгівлі та ЗЕД Головного управління статистики у Закарпатській області Тетяна Тихомирова, зовнішньоторговельні операції товарами суб'єкти господарювання області здійснювали з партнерами з 72 країн світу.
До країн ЄС було експортовано 86,3% усіх товарів, до країн СНД –10,0%. Найбільші експортні поставки здійснювались до Угорщини, Російської Федерації, Німеччини, Словаччини, Австрії та Італії. Відбулося суттєве зменшення експорту порівняно з січнем 2010р. до Іспанії та Індії.
Із країн ЄС імпортовано більше половини усіх товарів, із країн
СНД – 10,2%. Найбільшу питому вагу в загальному обсязі імпорту мали
Німеччина, Китай, Угорщина, Чеська Республіка, Корея, Республіка, Білорусь, Італія, Австрія та Російська Федерація.
Основу товарної структури експорту за січень 2011р. складали механічне та електричне обладнання, текстиль та вироби з текстилю, готові харчові продукти та деревина і вироби з деревини.
У товарній структурі імпорту переважають поставки механічного та електричного обладнання, мінеральних продуктів, транспортних засобів та шляхового обладнання, текстилю та виробів з текстилю, полімерних матеріалів, пластмаси та каучуку. Питома вага зазначених груп товарів складає 82,1% від загального обсягу імпорту.
У загальних обсягах як експорту, так і імпорту товарів, питома вага давальницької сировини та продукції, що виготовлена з неї, має значні обсяги. Так, у січні 2011р. обсяг експорту готової продукції, виготовленої з іноземної давальницької сировини, склав 40,6 млн.дол., або 44,2% від загального обсягу експорту. Основними споживачами готової продукції, виготовленої з даної сировини, були Угорщина, Німеччина, Австрія, Італія, Польща, Словаччина, Румунія та Чеська Республіка.
За звітний період суб'єктами господарювання області одержано іноземної давальницької сировини на 33,1 млн.дол., що становить 33,3% загального обсягу імпорту. Основні надходження зазначеної сировини здійснювались із Німеччини, Угорщини, Італії, Австрії, Чеської Республіки та Китаю.