Порівняно з груднем минулого року, середньооблікова кількість штатних працівників зросла на підприємствах лісового господарства, транспорту та зв'язку, у готельно-ресторанному господарстві та на підприємствах рибальства, рибництва на 0,5%, 0,6%, 9,1% і 17,8% відповідно та зменшилася на підприємствах усіх видів економічної діяльності.
Як повідомила Закарпаття онлайн заступник начальника відділу статистики праці Головного управління статистики у Закарпатській області Л.О. Головач, підприємства продовжують застосовувати режим вимушеної неповної зайнятості працівників. Так, у відпустках без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт, надання послуг) у січні п.р. перебувало 1,1% кількості штатних працівників (2,2 тис. осіб) та порівняно з груднем 2010р. їх кількість збільшилася на 1,4 тис. осіб або у 2,7 раза. Найбільш поширеним такий вид неповної зайнятості був у будівництві і сягнув 18,0% кількості штатних працівників, а серед промислових підприємств – на підприємствах по виробництву іншої неметалевої мінеральної продукції – 10,8%.
Водночас, кількість працюючих у режимі скороченого робочого дня (тижня) у січні п.р. становила 12,8 тис. осіб, або 6,5% кількості штатних працівників і збільшилася порівняно з груднем 2010р. на 4,5 тис. осіб або у півтора раза. Найбільш поширеним даний режим роботи був на підприємствах транспорту та зв'язку, сільського господарства, мисливства та пов'язаних з ними послуг, у будівельних організаціях та на підприємствах лісового господарства, де в таких умовах працював кожний другий, п'ятий, шостий та дев'ятий працівник відповідно.
Виходячи з обсягів виконаних у січні п.р. робіт (послуг), випуску продукції за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу в цілому по економіці було достатньо 96,8% штатної чисельності працівників. Надлишок робочої сили становив 6,2 тис. осіб або 3,2% середньооблікової чисельності штатних працівників.