Михайло Колодко представив модель пам'ятника богословам з метою уникнути теологічних помилок при створенні скульптури. Скульптор вважає за необхідне отримати благословіння духовних осіб перед роботою, адже скульптура, над якою працює є частиною духовного життя Ужгорода, зображенням святого.
Присутній на зустрічі отець Владислав Ігнатишин підкреслив, що необхідно образ святого Яна із Непомука сприймати насамперед як покровителя сповідників. Адже він був мучений і вбитий зав наказом короля Вацлава саме за те, що не видав таємницю сповіді. І це є історичний факт. Адже, як розповів отець Ігнатишин, нетлінний язик Яна Непомуцького і нині зберігається у Словачччині у церкві його імені. Язик вікарія, що не видав таємницю сповіді було виявлено нетлінним під час огляду його останків у 1719 році, похованих у соборі Святого Віта у Празі. Сприйняття ж його як покровителя рибалок, млинарів та човнярів – пізніша традиція і дещо секулярна. Сприйняття образу святого Яна саме у такому ключі є важливою і для тих, хто буде бачити пам'ятник. Тож, богослови схвалили намагання скульптора отримати благословіння Церкви перед початком ліплення статуї. Що трапляється, коли автори нехтують такими "деталями" - ми бачимо на прикладі пам'ятника Августину Волошину. Зображений у бронзі президент Карпатської України, священик підняв у благословінні ліву руку, що з богословської точки зору є абсурдом. Про це розповів присутній на зустрічі отець Костянтин.
У підсумку зустрічі, отець Тарас Ловска зазначив, що до еспертизи слід залучити і римо-католицьку церкву. Адже Ян Непомуцький належав саме до цієї гілки католицизму. Він пообіцяв зв'язатися із діючим у Закарпатті орденом францисканців для співпраці у цьому проекті. Засідання ж експертної комісії, до якої, окрім богословів, входять відомий краєзнавець і дослідник Михайло Сирохман, скульптор Василь Роман, призначено на найближчу суботу, 19 березня.
P.S. До речі днями Творче об'єднання "Перший цех " створило сторінку у Facebook і відтепер є можливість спостерігати за кожним кроком створенням пам'ятника Яну Непомуцькому та за іншими проектами "цеховиків", отримувати новини "з перших рук".
2011-03-18 / 19:31:00
У підсумку зустрічі, отець Тарас Ловска зазначив, що до еспертизи слід залучити і римо-католицьку церкву. Адже Ян Непомуцький належав саме до цієї гілки католицизму(Коментар)Це ще раз говорить про те що не баблом единим!А тре ба мало і історіею цікавитися перед тим як щось "творити"!