В інформації, з якою виступив М. Кічковський, відзначалося, що як з боку України, так і європейської спільноти здійснюються певні кроки з практичної реалізації Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи "Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір".
Так, Програма Організації Об'єднаних Націй та Тимчасовий секретаріат Карпатської конвенції (ЮНЕП Відень - ККІС) у співпраці з Європейською Академією Больцано (ЕВРОАК), Асоціацією європейських прикордонних регіонів (AEBR) та Асоціацією представників гірських регіонів (AEM) в Представництві Європейського регіону "Тіроль - Південний Тіроль – Трентіно" 25 січня в Брюсселі уже провела Консультативний семінар "На шляху до Карпатської стратегії" щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Карпатському регіоні, на який було запрошено і представників Закарпатської обласної ради, зокрема голові постійної комісії з питань транскордонного співробітництва. Під час обговорення дискусійного документа з цього питання він виклав головні положення нашого бачення Карпатської стратегії і підходи до формування програми "Карпатський простір".
Наша позиція полягає в тому, що програма Європейського Союзу "Карпатський простір" має бути автономною і фінансуватися за рахунок Європейського Союзу.
У зв'язку з цим сьогодні дуже важливо, щоб Україна з свого боку продемонструвала активність у виконанні ініційованих нею документів.
Обласна рада прийняла відповідне рішення щодо реалізації зазначених документів, у якому рекомендувала обласній держадміністрації, районним та міським радам при розробці та затвердженні програм соціально-економічного розвитку врахувати положення зазначених документів, а також звернулася до Кабінету Міністрів України з ініціативою щодо розробки державної програми сталого розвитку Українських Карпат. На звернення обласної ради Кабінетом Міністрів України дано відповідні доручення міністерствам та регіональним органам виконавчої влади внести пропозиції щодо розробки даної програми.
Цю ініціативу підтримують Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Івано-Франківська та Чернівецька обласні ради, які це питання виносять на чергові засідання своїх сесій.
На виконання цього рішення спільним розпорядженням голів облради та ОДА створено робочу групу з підготовки пропозицій Закарпатської області до державної Програми сталого розвитку Українських Карпат.
Члени комісії розглянули пропозиції Закарпатської області до Державної програми сталого розвитку Українських Карпат, висловивши до них ряд своїх зауважень, які запропоновано врахувати робочій групі під час доопрацювання документа.
Розглянуто також інформацію начальника головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації, депутата обласної ради Ернеста Нусера про виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області на 2010 рік.
За підсумками обговорення керівництву управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації рекомендовано посилити координацію роботи обласних та районних структур і громадських організацій з підготовки проектів та інших заходів транскордонного співробітництв, в рамках діяльності в "Карпатському Єврорегіоні" домагатися реалізації Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи "Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір", а також підготувати проект звернення депутатів обласної ради до центральних органів виконавчої влади щодо сприяння у розбудові пунктів пропуску на держаному кордоні України з Європейським Союзом.
Іван Діус