Це свято завезли в новий світ і Австралію німецькі переселенці. 2 лютого прийнято влаштовувати обряд спостереження за розбудженим бабаком, який проводить зиму в сплячці. Вважається, що якщо звір не бачить своєї тіні і спокійно вилазить з нори, то весна буде ранньою. Якщо ж бабак бачить свою тінь і ховається назад у нору, то, за повір'ям, зима триватиме ще рівно шість тижнів.
Незважаючи на те, що прогнози бабака збуваються менш ніж у половині випадків, цей стародавній спосіб передбачення погоди давно переріс у народні гуляння, особливо в тих місцях, де живуть найбільш імениті в США бабаки: Панксатонський Філ і Нью-Йоркський Чак. Останній у минулому році відзначився тим, що до крові укусив мера Майкла Блумберга.
Завдяки Філу його рідне місто в штаті Пенсільванія отримав титул Всесвітньої столиці погоди. Провінційне містечко з населенням трохи більше 6 тисяч чоловік збирає до 40 тисяч туристів на костюмований обряд передбачення весни, який проходить у відповідності зі стародавньою традицією.
Тут існує навіть клуб друзів Філа, президенту якого бабак "нашіптує" окремі прогнози.
Традиція пророкування бабаком приходу весни лягла в основу народного епосу і фольклору, сучасних коміксів, мультфільмів, а також відомої улюбленої кінокомедії День бабака.
День бабака, який традиційно святкується в США, починаючи з 1887 року, в нинішньому році несподівано набув сучасне "зелене" звучання. Ряд екологічних організацій та товариств захисту тварин обурюються звичаєм будити сплячу тварину, стверджуючи, що це шкідливо для її організму, а велика кількість публіки, фото-і телекамер вганяють бабака в нервовий стрес.
Не бажаючи переривати народну традицію, захисники прав тварин пропонують у вигляді компромісу замість живого бабака використовувати муляж або виготовити робот. Кілька зоопарків, в яких містяться ці американські провісники погоди, заявили, що в нинішньому році не будуть відзначати День бабака з гуманних міркувань.
Життя овіяного славою бабака-провісника триває в неволі не більше 10 років, що набагато коротше, ніж у його невідомих вільних родичів, стверджують екологи.
P.S. 2 лютого, у День бабака, в Україні за прогнозом звернулися до бабака Тимка, який проживає на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна. Тимко виліз зі своєї нори і не побачив свою тінь. Це означає, що Україну чекає тепла і рання весна.