Як повідомляє італійське видання La Repubblica, у підсумки десятиліття від Science потрапили дослідження про динозаврів і бактерій.
"За 10 років ми навчилися краще бачити. Наші очі побачили окремі нейрони, які включаються в мозку, спостерігали за внутрішнім життям клітини й стежили в прямому ефірі за розвитком ембріона", - пише видання.
Ученим удалося виявити планети, схожі на Землю, побачити воду на Марсі й сфотографувати перші моменти життя Всесвіту після Великого вибуху.
"Тепер ми знаємо, як виглядали деякі динозаври Юрського періоду, завдяки відкриттям в галузі ДНК, що протягом десятків тисяч років може зберігати інформацію. Ми знаємо про те, як виглядала людина, що жила 40 тисяч років тому, або про те, що в крові мамонтів знаходився антифриз для виживання в зимові періоди", - пише автор статті.
Експерти журналу також виділяють факт про те, що на сьогоднішній день достеменно відомо про глобальне потепління, що відбувається на планеті.
"Потепління стало фактом, і вся справа в тому, що, найімовірніше, воно стало наслідком людської діяльності, при цьому малоймовірно, що природа здатна самостійно відновити втрачену рівновагу", повідомляє Science.
Відкриттям останніх 10 років, на думку журналістів видання, стало й те, що в людському тілі лише одна клітина з 10 належить людині. "Різноманітні й численні бактерії мирно живуть у нашому організмі. А ще: тепер, завдяки роботі сотень учених і такої ж кількості комп'ютерів, одна-єдина обчислювальна машина здатна за тиждень розшифрувати ДНК трьох чоловік", - пише видання.
Однак на перше місце в підсумках десятиліття журналісти Science виносять квантову машину вчених з Каліфорнійського університету. "Уперше предмет, побудований людиною, рухається не за законами класичної механіки, а за законами квантової механіки, у цьому предметі атоми й частки постійно рухаються й можуть перебувати у двох різних місцях одночасно", - пише Science.