За словами В.Балоги, нині в міністерстві працює робоча група, яка розробляє план організації та проведення відвідин зони відчудження усіма бажаючими.
"Згідно з наказом міністра, фахівці відпрацьовують маршрути, якими будуть возити відвідувачів зони, обговорюється необхідний правовий механізм. Зараз цей процес ще триває. За планом, 21 грудня цього року у міністерстві відбудеться брифінг, де ми детально поінформуємо ЗМІ про виконану роботу."
На думку пані Кларк, завісу над тридцяти кілометровою зоною можна і потрібно відкривати.
"Це історія хоробрих людей, які ціною власного життя взяли контроль над ядерною небезпекою. Це історія родин, які залишили свої домівки. Це сумні сторінки життя України, але про них варто не лише розказувати світу, а й показувати, що тут сталося."
Крім того, Адміністратор ПРООН відзначила, якщо у майбутньому ця зона буде відкрита і буде відновлюватися, це розкриє великий економічний потенціал для України.
На запитання журналістів, яким чином можливо здійснити реабілітацію земель саме в зоні обов'язкового відселення, міністр надзвичайних ситуацій зазначив, що мова йде про побудову у цьому місці виробничих потужностей.
"МНС найближчим часом почне втілення проектів, що передбачатимуть розміщення в Чорнобильській зоні виробництва теплової та електроенергії. А от про повернення сюди людей – мова не йде", - зазначив В.Балога.
Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога та Адміністратор Програм розвитку ООН в рамках робочої поїздки до Чорнобильської зони відвідали місто Чорнобиль, де поклали квіти до пам'ятника загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Крім того, Віктор Балога ознайомив Хелен Кларк із ходом будівництва об'єкту "Укриття" над атомною станцією та обговорив питання, пов'язані із захистом населення від наслідків аварії на ЧАЕС і перспективи повернення до нормального життя людей, що мешкають на забруднених землях.
Пресс-служба МНС України