Так, за результатами моніторингу оптово-відпускних цін найбільших виробників охолодженого м'яса птиці зафіксовано, що з серпня по вересень мінімальні ціни зросли від 4% до 13%, максимальні – від 4% до 11%. За інформацією АМКУ, більшість виробників цієї продукції повинні забезпечувати утримання мінімальних витрат на виробництво комбікормів для вигодовування птиці. Як відомо, ця стаття витрат є найбільшою у виробництві охолодженого м'яса птиці та досягає 85%. На підставі аналізу цінової ситуації на ринку кукурудзи та комбікормів Комітет встановив, що об'єктивні причини для росту цін на м'ясо птиці на сьогодні відсутні. АМКУ також зобов'язав підприємства укладати прямі контракти з роздрібними мережами, уникаючи посередників, робота з якими завжди призводить до збільшення кінцевих цін.
Яка ситуація з цією продукцією на обласному споживчому ринку, вирішила дізнатися "Закарпатка". Для початку перевірили ціни у супермаркетах. Кілограм курячої тушки коштує у середньому 25 грн., філе – близько 30 грн., на крильцях і окороках цінник з надписом 19.99 – 21.99 грн., курячі спинки найдешевші – 9 грн. за кілограм. У більшості звичайних крамниць ціни вищі на 10-15 %. Що стосується продовольчих ринків, то тут ціни трохи нижчі. Продавець Олена констатує: "З усіх м'ясних продуктів курятину купують чи не найчастіше, адже ціна, порівняно з іншими м'ясними продуктами, дешевша. Однак і тут заощаджують, наприклад, для приготування бульйону беруть не цілу курку, як годиться, а одну-дві спинки. Так дешевше".
На стихійному ринку ситуація протилежна. Тут з м'яса птиці можна придбати тільки цілу домашню курку. Ціна коливається від 35 до 40 грн. за кілограм. Таким чином за одну курочку для бульйону доведеться викласти близько 50 грн. Ужгородка Олеся купує м'ясо птиці тільки тут, оскільки готує для маленьких діток: "З домашньої курки бульйон виходить набагато смачнішим, аніж з фабричної. Однак і тут слід бути дуже обережним, адже жовта й апетитна на вигляд курочка може бути підфарбована йодом. Одну тушку я розділяю на кілька частин, щось готую одразу, інше відкладаю в морозилку".
Торік в Ужгородському районі було вироблено понад 2 тис. тонн м'яса бройлерів. Зараз на базі фермерських господарств успішно працюють птахофабрики з виробництва яєць та забезпечення на-селення, фермерів молодняком птиці м'ясних та яєчних порід. У минулих номерах "Закарпатка" вже писала про Програму розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва у Закарпатській області на 2010–2015 роки. Так, виконання цієї Програми дозволить збільшити чисельність поголів'я курей-несучок з метою збільшення виробництва яєць та м'яса птиці, поліпшення забезпечення населення молодняком птиці. Крім того, реалізація Програми сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки регіону, стабілізації роботи підприємств переробної галузі, розв'язанню проблем зайнятості як сільського, так і міського населення та збільшенню його доходів, а, отже, й підвищенню добробуту. Тож незабаром ми споживатимемо продукти тільки власного виробництва.
Вікторія Сабо, "Закарпатська правда"
УЖГОРОДКА 2010-11-20 / 14:46:00
НЬИТ. Кур...и, якi боли дишивi , такi i лишаться... Налетай - не хочу... З дОвгими ногами з куртими, з великими товстими БЕДРАМИ, з худими... НЬЕТ. Не подорожавуть. Конкуренция велика .