Проте «копійчані» автомати, основними клієнтами яких є підлітки та молодь, і далі функціонують у людних місцях обласного центру. Тільки на центральному автовокзалі їх три, один навіть навпроти ЗОШ № 7 у мікрорайоні Радванка. Більше того, за останній місяць, за словами міського голови, кількість автоматів суттєво збільшилася, а велику їх частку «тримають» любителі легкої наживи з Львівщини, які й завезли «гральну індустрію» до Ужгорода. Доходи, і чималі, насправді спрямовуються не в бюджет міста, а куди-інде.
Начальник управління економіки Ужгородської міської ради Олександр Мельников зазначив, що на сьогодні одні нормативні документи забороняють, а інші дають підстави оскаржувати дії влади з урегулювання роботи гральних автоматів у судах, прокуратурі. Вже цієї весни Верховною Радою розглядатимуться кілька законопроектів щодо врегулювання, а розмір ліцензії планується збільшити від 150 тисяч євро до 1 мільйона! Вуличні автомати заборонять узагалі.
Якою є позиція міської влади? В нас є складний у соціально-економічному аспекті мікрорайон Радванка. Чому там не відвести територію для охочих вести гральний бізнес під створення свого міні-Лас-Вегаса? Місто отримає вигоду, оскільки пожвавиться депресивний мікрорайон, а гральні заклади будуть осторонь від центру. Протягом року до управління економіки надійшло дванадцять звернень на отримання дозволу з надання послуг грального бізнесу. У шести випадках було відмовлено. На сьогодні жоден з працюючих вуличних «стовпчиків» не має дозволу від міста. Вимогою міської влади залишається: працювати можна тільки до 22.00. Усі автомати, що порушуватимуть це, — незаконні.
P.S. Днями таки зафіксований демонтаж «свічок» та «ромашок». Перші автомати почали вивозити з центральної частини міста та багатолюдних мікрорайонів. До слова, вартість грального апарата типу «свічка» або «ромашка» становить від 4 до 10 тисяч доларів, залежно від місця розташування власник заробляє на ньому 700 — 1 500 доларів за місяць. Всього ж в Ужгороді близько п’ятдесяти «копійчаних» автоматів, які функціонують у нелегальному або напівлегальному режимі.
Василь Козак, Людмила Сушко, "РІО"
30 березня 2007р.
Теги: