Згідно до документу, будуть оподатковуватися квартиру площею понад 120 квадратів та будинки - понад 250.
Для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.
Водночас, для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Парламентарі також не підтримали пропозицію "нунсівця" Олександра Чорноволенка стосовно вилучення цього податку.
"Ми на адміністрування цього податку витратимо більше, ніж візьмемо з нього. Разом з тим ми налякаємо людей, і вони перестануть інвестувати в нерухомість будь-які гроші. Розміри житла буде потенційно зменшено", - заявив парламентар.
"Шановні колеги, я так розумію, що тут дискусія, яка зачіпає всіх. Бо, якщо йти за цим принципом, то літня кухня, хлів будуть зараховуватися до загальної площі. І ми боротимемося не з багатими, а з бідними", - зазначив спікер Литвин.
У свою чергу, голова парламентського комітету з питань Податкової та митної політики Віталій Хомутиннік запропонував відкласти розгляд даної статті та провести консультації з урядом.
"Бо якщо залишати житлову нерухомість на рівні 120 квадратних метрів, то вводити цей податок немає сенсу", - заявив голова комітету.
Водночас пізніше статтю документу було проголосовано.
Українська правда