Як повідомили Закарпаття онлайн в Головному управлінні статистики в Закарпатській області, обсяг інвестицій в основний капітал, освоєних підприємствами й організаціями області, за січень–вересень п.р. у порівнянних цінах становив 102,0% від капіталовкладень за відповідний період 2009 р.
Основним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал, як і раніше залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких у січні–вересні 2010 р. освоєно 390,7 млн.грн. або майже третину усіх капіталовкладень.
За рахунок коштів державного та місцевого бюджету освоєно 118,6 млн. грн. капіталовкладень, їх частка у загальних обсягах зменшилась на 5,5 в.п. Частка залучених і запозичених коштів, у тому числі кредитів банків та коштів іноземних інвесторів у загальних обсягах капіталовкладень зменшилась на 12,3 в.п. і склала 157,2 млн. грн.
Слід зауважити, що в загальному обсязі інвестицій в основний капітал 38,0% складають кошти
населення, які інвестовані на будівництво власного житла, порівняно з відповідним періодом попереднього року, їх частка зросла на 19,9%. Приросту інвестицій в основний капітал досягнуто у 6 адміністративних районах та містах Берегово, Мукачево та Чоп. Найбільш активно освоювались капіталовкладення у Тячівському, Виноградівському, Рахівському, Воловецькому районах та містах Берегово, Мукачево, на які припадає більше третини загального обсягу інвестицій.
У розвиток промислових підприємств спрямовано більше чверті капіталовкладень або 368,3 млн. грн. Однак порівняно з відповідним періодом попереднього року їхні обсяги скоротилися на 19,0%. Це насамперед зумовлено зменшенням (на 14,4%) інвестицій у переробну промисловість, частка яких становила 83,0% від усіх капіталовкладень у промисловість. Інвестиції у підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води зменшилися наполовину, а у розвиток добувної промисловості збільшились на 3,9%.
Капіталовкладення у розвиток організацій, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям, збільшилися у 1,7 раза, а їхня частка у загальних обсягах інвестицій в основний капітал становила більше третини.
В розвиток торгівлі; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку вкладено 98,6 млн. грн., що у 1,5 раза більше, ніж у відповідному періоді попереднього року, з яких 43,2% інвестовано фізичними особами – підприємцями.
У будівництво та технічне переоснащення об'єктів транспорту та зв'язку спрямовано 147,6 млн. грн.
Обсяг капіталовкладень, порівняно з відповідним періодом попереднього року, зменшився на 1,6% в основному за рахунок діяльності пошти та зв'язку, де обсяги інвестицій скоротились на 65,9%.
Зменшились інвестиції у соціальну сферу. Обсяги капіталовкладень в освіту, охорону здоров'я та надання соціальної допомоги скоротились на 22,9–32,4%, а їх питома вага в загальному обсязі інвестицій відповідно на 2,2 в.п.
Капіталовкладення у житлове будівництво становили 466,4 млн. грн. або 38,7% від загального обсягу інвестицій в основний капітал, що у 1,8 раза більше, ніж у відповідному періоді попереднього року.