Про це 25 жовтня на прес-конференції у ЗІКу повідомив представник ліквідатора Володимир Гуртовий.
З його слів, інвестора можна знайти лише за умови, якщо той побачить, що законно можна отримати землю, майно та здійснювати свою діяльність згідно із законодавством. Натомість, якщо видобуток копалин почне ТОВ "Сауляк", то про відновлення роботи "Закарпалполіметали" не може бути й мови.
"Дуже важко боротись у цій ситуації, але повільно частинами ми йдемо шляхом боротьби за справедливість. Прокуратура сьогодні почала хоча б щось робити: приймати звернення, бо раніше навіть не приймала звернень протягом двох років", – каже Гуртовий.
Він зазначає, що в Україні зараз актуальним питанням є погашення заробітної плати перед працівниками, проте директор підприємства, у якого борг становить майже 5 мільйонів гривень, весь час не підлягав до відповідальності.
"Ці питання прокуратурою пересилались до райвідділу, який взагалі його не розглядав. Тепер з березня прокуратура Закарпатської області хоча б почала давати відписки, що вона працює і розглядає цю справу", – резюмує Гуртовий.
Представник ліквідатор наголошує, що зараз замість пошуку інвестора для відродження підприємства, ліквідатор займається відновленням права власності на майно, будівлі тощо та приведенням усіх документів у відповідність із законодавством. Проте наразі навіть немає повної інформації щодо відчуження майна підприємства, адже колишній директор не надавав жодних документів.
Представник ліквідатора також розповідає, що ліквідатор зараз проводить власне журналістське розслідування щодо усіх фактів. Зокрема, багато є питань щодо діяльності лабораторії, де один молодий чоловік проводив досліди на замовлення ТОВ "Сауляк", проте через деякий час цей чоловік загинув. Директор лабораторії запевняє, що його люди не робили жодних дослідів, проте цей молодий чоловік не надто довго працював на лабораторії.
Крім того, зникла уся гірнича документація про діяльність родовища, а директор – загинув у ДТП. Через деякий час ця інформація з'являється у Сауляка. "Багато є незрозумілих фактів, проте чи можна вірити у такі спів падіння?!" – риторично запитує Гуртовий.
Крім того, він наголошує: після рішення Львівського Апеляційного Господарського суду справа знову затягнеться у судах. Ліквідатор має намір йти до кінця і звертатися як до Вищого адміністративного суду так і до Верховного суду України за простим рішенням: чи майно "Закарпатполіметали" належить підприємству чи ні.
"Якщо ж кінцеве рішення суду буде позитивним, то ми будемо звертатись у Вищу кваліфікаційну комісію суддів із прізвищами усіх суддів, щоб вони дали оцінку діям суддів, які виносили рішення по цій справі. Будемо оскаржувати дії всіх суддів, адже саме судами підмінюється закони", – зазначає Гуртовий.
Довідка ЗІКу.
Питання банкрутства золоторудника розглядається вже упродовж 2 років – у 2008 році судом була порушена справа про банкрутство підприємства. У 2010 році було призначено ліквідатора. Борг підприємства перед працівниками становить майже 5 млн грн.
журналіст 2011-04-15 / 20:03:00
Таблеток наглотався помічник !!! На трагедії сімї померлого робить собі піар. Хай би краще сказав, що він тут робить без зарплати, ліцензії, якої його позбавили на попередній роботі арбітр.керуючого товариства "Закарпатполіметали"? Чи в Донецьку роботи немає? Подумай. Мама їсти дасть, розуму научить