"Я так її, я так люблю...", - ці слова про свою Вітчизну українського Кобзаря стали лейтмотивом майже тригодинного вшанування духовного генія українського народу. Звертаючись до присутніх, голова ДСУУ і Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні підкреслила, що ідеї творів Тараса Шевченка мають віщу силу, з них черпають натхнення і нинішні покоління українців у своїй вітчизні і за її межами. Для українців Угорщини слова поета "ні, не однаково мені..." про долю України є такими ж актуальними, як були за життя Кобзаря. Звертаючись з будапештської трибуни до політиків України, керівник ДСУУ і ЄКУ закликала їх робити все необхідне для забезпечення гідного життя народу в Україні, її повноправного входження до сім'ї європейської співдружності вільних народів. Вітаючи учасників свята, Посол України в Угорській Республіці Дмитро Ткач повідомив, що реальний образ генія українського народу знайде втілення у пам'ятнику, що незабаром буде відкрито у Будапешті. Передбачається, що у відкритті монумента візьме участь Президент України Віктор Ющенко, візит якого до угорської столиці заплановано на липень.
Свято було продовжено барвистою літературно-музичною композицією, що грунтувалася на поезіях і мотивах творчості Кобзаря. Вірші Тараса Шевченка українською мовою і в перекладах угорською мовою прочитали вихованці Недільної школи Українського центру освіти і культури в Будапешті. Колоритні візерунки народної хореографії представив публіці танцювальний ансамбль "Веселка", а народні національні пісні - співочий ансамбль "Берегиня" ТУКУ.
Справжньою окрасою вечора став виступ Академічного камерного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії "Harmonia mobile" (художній керівник - заслужений артист України Олег Герета, концертмейстер - заслужений артист України Наталія Мандрика). У виконанні професійних митців прозвучали музичні твори "Молитва за Україну" Миколи Лисенка, "Українська сюїта" Дмитра Клебанова, "Угорський танець N 5" Йоганнеса Брамса, "Листок з альбому" Мирослава Скорика, "Карпатська сюїта" Сергія Орла..
У літературно-музичному вечорі взяло участь понад дві сотні шанувальників генія українського народу з угорської столиці, депутати ДСУУ і 12 місцевих самоврядувань українців різних регіонів Угорщини, представники канцелярії Прем'єр-міністра, департаменту у справах національних меншин Угорщини, посольств України, Казахстану, Сербії у Будапешті та організації українців-русинів Хорватії.
Степан Ваш, Укрінформ
25 березня 2007р.
Теги: