Для створення штучного яєчника вчені спочатку сформували стільники з донорських клітин яєчника. Після того, як клітини розрослися до потрібної форми, в утворені комірки помістили ооцити - незрілі жіночі статеві клітини. Після цього штучний орган набув форми, подібної до справжнього яєчника.
У ході експерименту фахівці встановили, що яєчник здатний забезпечити повне дозрівання яйцеклітин до стану, готового до запліднення, що підтвердило його повну функціональність.
"Наша розробка не призначена для імплантації в організм жінки. Ми маємо намір використовувати його для вивчення роботи яєчників в нормі і при впливі різних факторів зовнішнього середовища", - розповіли розробники Сандра Карсон і Стівен Кротц.
За словами вчених, у майбутньому штучний орган може знайти застосування для збереження яйцеклітин жінок, які проходять променеву або хіміотерапію.
Нагадаємо, раніше американські вчені з Каліфорнійського університету Берклі розробили технологію створення штучної шкіри, що володіє тактильною чутливістю і людською здатністю визначати силу і локальність натискання.
Корреспондент