Як повідомила Закарпаття онлайн начальник відділу обстежень умов життя домогосподарств Головного управління статистики Ганна Лучківська, у міських поселеннях проживає 40,7% домогосподарств, з них у великих містах (м. Ужгород) – 10,9%, у малих містах – 29,7%. Для області характерне проживання домогосподарств у сільській місцевості.
Сім з десяти домогосподарств регіону проживають в індивідуальних будинках, 23,4% – в окремій квартирі, 4,1% – у частині індивідуального будинку та 0,4% – у гуртожитку. За типом власності переважну більшість становить приватне (приватизоване, куплене) житло.
Житло майже кожного четвертого домогосподарства області було збудовано до 1960 р., двох третин – у 60-х–80-х роках. За останні 19 років збудувало житло кожне одинадцяте домогосподарство при 7,1% домогоспо¬дарств в середньому по країні.
Однакову частку 36,4% обстежуваних домогосподарств області має двох та трикімнатне житло. Помешкання двох з одинадцяти домогосподарств складається з чотирьох і більше кімнат. Кожне одинадцяте домогосподарство проживає в однокімнатних квартирах (будинках).
Житлова площа 49,3% обстежуваних домогосподарств нижче санітар¬ної норми 13,65 м2, а саме, у чверті домогосподарств області в середньому на одну особу припадає від 9,1 до 13,65 м2, у кожному тринадцятому – від 7,5 до 9,0 м2, у двох домогосподарствах із тринадцяти – до 7,5 м2. У половини домогосподарств в середньому на одну особу припадає понад 13,65 м2 житлової площі при 59,1% в середньому по країні.
Чотири з десяти обстежуваних домогосподарств області проживає у житлі, обладнаному індивідуальною системою опалення, а 3,1% – цен¬тральним опаленням. Майже дві третини домогосподарств користуються централізованим газопостачанням, а кожне четверте – балонним газом. У 46,1% домогосподарств мають у своєму житлі гаряче водопостачання, по¬мешкання семи з дев'яти домогосподарств обладнано водопроводом та каналізацією, а трьох з чотирьох – ванною або душем. Телефон встанов¬лено в 39,1% домогосподарств.
Третина домогосподарств області не дуже задоволена своїми житло¬вими умовами, три з десяти – задоволені, 23,4% домогосподарств – незадоволені, а 13,6% – дуже незадоволені.
Значний вплив на рівень життя населення має наявність особистих підсобних господарств. Сім з дев'яти домогосподарств області мають у своєму користуванні земельні ділянки, а три з п'яти – утримують худобу, птицю, бджіл. За питомою вагою домогосподарств, які мають в користуванні земельні ділянки, Закарпаття поступається місцем Чернівецькій та Вінницькій областям. За часткою домогосподарств, які утримують худобу, птицю та бджіл область займає провідну позицію.
Середня площа землі, яку використовує домогосподарство області, стано¬вить 49,1 сотки при 179,5 сотки в середньому по країні. У сусідніх областях цей показник складає: у Львівській – 52,8 сотки, Івано-Франківсь¬кій – 89,2 та Чернівецькій – 92,6 сотки.
Для вирощування продукції лише для власних потреб використо¬вується 56,8% земельних ділянок, для вирощування продукції для власних потреб домогосподарства і для продажу – третя частина, а 7,2% земельних площ здаються в оренду.