Причому чим старша людина, тим щасливішою вона себе вважає. Серед інших вікових категорій у Великобританії переважають змішані настрої.
Так, люди у віці від 45 до 54 років виявилися найменш задоволені життям взагалі і своїм фінансовим становищем, зокрема. З представників цієї групи 12% відчувають себе нещасними, а задоволені всім – менш як 40% (при цьому середній "показник щастя" по країні – 48%). Основною причиною занепокоєння для них є думки про те, що пенсійних накопичень в старості їм буде недостатньо.
Це дані нових досліджень. Нагадаємо, що всього півроку тому інші вчені називали іншу цифру. Група фахівців з Німеччини і США, що проводила психологічні дослідження з різновіковими групами громадян, з'ясувала, що справжнє щастя людина здатна відчути лише в похилому віці – після 74 років, передає ТСН.
Фахівці з'ясували, що втрата відчуття щастя у середньостатистичного європейця поступово починається ще в 15 років. Цей процес набирає обертів аж до 40, коли відбувається пік розчарування в житті. І дійсно, саме цей рубіж і раніше вважався критичним в оцінці людиною свого життєвого шляху.
Після 40-ка рівень щастя починає стабілізуватися і тримається в подібному стані кілька наступних років. А вже після 46-ти починається його повільне, але неухильне піднесення. Пік гармонії та миру в душі настає в 74 роки.
ЗІК