Головним лейтмотивом спілкування було прохання до журналістів подавати тільки виважену і об’єктивну інформацію, оскільки у гонитві за сенсацією мас-медійники поспіхом подають ”смажені “ факти, які подекуди не відповідають дійсності.. Як приклад, наводився випадок із загибеллю п’яти гірськолижників під сніговою лавиною на полонині Драгобрат у Рахівському районі. Цей трагічний випадок трапився на несертифікованих (т.зв. “диких”) трасах, які не були під контролем МНС. Проте цей нюанс ніде не повідомлявся. Як наслідок – зниження кількості туристів на тих гірськолижних курортах краю, які обладнані і забезпечені за всіма правилами безпеки.
Аналогічна ситуація склалась і на солотвинських солених озерах, де провали в шахтах призвели торік практично до закриття цієї оздоровчої перлини Закарпаття. За словами Юрія Чижмаря, небезпеки для відпочиваючих на солених озерах немає жодної. Цьогорічний оздоровчий сезон відкриється вчасно і туристичні бази готові прийняти відпочиваючих. Але разом з тим фахівці обстежуватимуть геологічні особливості селища Солотвино, 70 % забудови якого розташовано над шахтними стволами.
Згадали на прес-конференції і сумнозвісний “премікс”, який дотепер чекає висновків експертизи щодо визначення класу небезпеки. Але поки жоден із дослідницьких інститутів так і не визначив, наскільки небезпеча ця речовина. А без цього неможливі його утилізація чи захоронення. І хоча з “преміксового” питання вже шість разів засідали урядові комісії, проте йде незрозуміле зволікання та гальмування у вирішенні цієї проблеми.
Насамкінець Юрій Чижмарь висловив задоволення колективом і зазначив, що і з заступниками, і з особовим складом у нього склалися нормальні робочі стосунки. Також спростував чутки щодо несподіваності його призначення: “Ця пропозиція обговорювалася давно, ще до парламентських виборів. І тому жодних несподіванок я в цьому не вбачаю”.
Закарпаття online
26 квітня 2006р.
Теги: