Як повідомили Закарпаття онлайн в хустській єпархії УПЦ (МП), до кафедрального міста зібралися священнослужителі Хустської єпархії Української Православної Церкви (МП) разом зі своїми парафіянами. Чудова погода сприяла тому, щоб процесія із Святим Хрестом, хоругвами іконами та мощевиками із частками мощів святих Божих угодників мала можливість пройти головними вулицями міста під спів молебню.
Під час хресного ходу правлячий архієрей єпархії Архієпископ Хустський і Виноградівський Марк читав Святе Євангеліє та окропляв місто та всіх присутніх святою водою, просячи від Бога помилування всім присутнім та жителям міста, а також благословення на праведні труди.
Хресний Хід 2010 розпочався у Свято-Кирило-Мефодієвському Кафедральному Соборі та пройшов по традиційному маршруту. По закінченні, Високопреосвященнійший Марк, Архієпископ Хустський і Виноградівський, привітав учасників Хресного Ходу та звернувся до всіх зі словом. Його Високопреносвященство наголосив на історії походження хресних ходів та на значенні їх для нас.
У Хустській Єпархії масштабні хресні ходи відбувалися у двох містах – Хусті і Виноградові. Цього року до списку підключилося місто Рахів.
14 серпня, у свято Походження (ізнесення) чесних древ Животворящого Хреста Господнього та мучеників Маккавеїв, відбувся урочистий Хресний хід вулицями міста Рахів - центру одного з прикордонних районів Закарпаття. Очолив ходу Високопреосвященніший архієпископ Хустський і Виноградівський Марк за участю священнослужителів Рахівського та інших благочинь району. Хресному ходу передувало звершення Божественної літургії в Свято-Пантелеймонівському храмі при Центральній районній лікарні, а також покладене в цей день Мале освячення води. За літургією відбулася єрейські свячення. Після короткого слова архіпастиря та вручення благословенних грамот віруючі на чолі зі своїм Предстоятелем пройшли Хресним ходом спочатку до Хресто-Воздвиженського храму, а потім, поповнившись численними прихожанами цього храму і прибулими людьми з інших парафій, пройшли вулицями міста.
День проведення Хресного ходу в місті Рахів було обрано не випадково. Виходячи з історії встановлення свята, цього дня в Константинополі з царської скарбниці виносили чесне древо Животворящого Хреста Господнього на дороги і вулиці міста для освячення місць і у відвернення хвороб, що вельми часто бували в серпні. Крім того, ця дата має і місіонерське значення - вона нам нагадує про Хрещення Русі святим рівноапостольним князем Володимиром у 988 році у водах Дніпра. За пропозицією владики Марка, цей день стане традиційною датою проведення Архиєрейської Божественної літургії та Хресної ходи в місті Рахів. Такі традиційні Хресні ходи вже встановлені в кафедральних містах Хуст та Виноградів.
Хресний хід в Хусті
Хресний хід у Рахові