"Розвиток економіки в Грузії, проведення реформ, на які посилається Сергій Тігіпко, – доказ того, що Михайло Саакашвілі виявився ефективним президентом. Він провів у країні серйозні реформи за досить обмежений час і їх уже визнали успішними у світі. Реформа силових структур, скорочення податків, наведення ладу в питаннях власності. У внутрішній політиці Саакашвілі проявив себе дуже добре. Інша справа - зовнішня, але це вже інший аспект. Грузинський досвід для України позитивний, і Сергій Тігіпко не даремно наводить як приклад саме його. Грузія в останні роки була союзником України. І для людини, яка претендує на зневірений в Ющенкові і Тимошенко електорат, хвалити грузинський досвід – дуже розумний політичний хід ", – вважає вона.
На думку експерта, при всій позитивності економічних реформ, усе впирається в політичну волю українського керівництва. Плюс – між Україною і Грузією в політичному аспекті є велика різниця. "Є один важливий нюанс – в Грузії дуже сильна президентська влада. Михайло Саакашвілі править фактично самостійно. Його опоненти з різних причин вибули з гри давно і надовго. Грузія – маленька країна і зовсім не факт, що на Україні можна успішно діяти такими самими методами. Провести різкі й жорсткі реформи з центру на Україні набагато складніше – занадто багато різних соціальних кластерів, неоднорідна картина за національними ознаками, є потенційні вогнища сепаратизму. Ці елементи ускладнюють процес. Але якщо говорити суто про економічні реформи та грузинський досвід - він чудово нам підходить. А правильність курсу Грузія довела дуже переконливо ", – зазначила експерт.
На її думку, головне питання зараз – чи вистачить у політичної еліти України волі на такий крок. У іншому випадку, віце-прем'єр-міністр і лідер партії "Сильна Україна" отримає гарний шанс посилити свої позиції як самостійний політик і виграти наступні вибори. "Поки подібних лідерів на Україні не було", – відзначає Підгорна. "Основне питання старту серйозних реформ - чи є політична воля для їх проведення? Поки в Україні не було лідера, який би хотів і міг привести правила гри в країні до міжнародних стандартів. Навпаки – будували свій хутір, всіляко нівелюючи світовий досвід. І ось Сергій Тігіпко зараз пропонує Віктору Януковичу – давайте зробимо це. Є парламент, виконавча гілка влади, свій Кабмін. Фактично у Януковича карт-бланш на реформи. І якщо президент зараз себе ніяк не проявить, то він багато чого втратить у очах виборців. І дуже ймовірно, що люди, які все-таки хочуть змін, підуть за реформатором Тігіпком. Так що Сергій Леонідович дуже красиво зараз грає. Або Янукович піде курсом реформ, на якому наполягає Тігіпко, або останній одержить можливість красиво піти з системи влади і перемогти на наступних виборах . Зараз у них є контакт, але в ньому більше конкуренції, ніж співпраці", – резюмувала експерт.
KK 2010-07-26 / 18:29:00
І з грузії можна було б дуже багато для закарпатті научитися. І грузія і закарпаття маленькі території. І в обох краях виробляють вина і мінералральну воду. Але вино і мінеральна вода із грузії рахується на вищому рівні. І не все можна тільки це пояснити що в грузії ліпша вода чи ліпший виноград. Різниця у технії і в культурі - о тут і грузинський досвід би придався на закарпатті!