Повний облік, за передбаченнями начальника управління Івана Калинича, дасть змогу не менш ніж у чотири рази збільшити надходження до місцевих бюджетів, вже тільки у перший рік обсяги цих коштів повинні зрости щонайменше удвічі.
У цьому році є сподівання, що буде винесено в натуру межі земель національних парків та заповідного фонду. Обліковуються ліси, які знаходяться у межах населених пунктів, можливо, їх буде згодом передано у користування громадам. Обліку потребують і землі полонин.
Ще у 2005 році кілька спецлісгоспів зверталися до відділу земельних ресурсів для виготовлення технічної документації на свої землі, тоді ця робота була зупинена через брак коштів, а у цьому році є надія таки навести лад. Керівництво управління вже надбало певний практичний досвід у застосуванні Лісового кодексу, який, наприклад, розмежовує поняття лісових ділянок та лісових земельних ділянок. Вилучення більше 1 га лісів, скажімо, для розвитку туристично-рекреаційної галузі, будівництва доріг, підприємств чи житла потребує погодження з Кабміном.
Щодо розпайованих земель, то, за словами Івана Калинича, видано 122 тисячі земельних сертифікатів на паї, а взамін них вже 110 тис. державних актів. Головні землевпорядники області радять усім власникам землі серйозно задуматись перед зміною цільового призначення ділянки. Також сподіваються, що протягом цього року, поки ще діє мораторій на продаж землі, буде напрацьовано і прийнято у парламенті необхідні законодавчі акти.
ЗІА "Простір"
13 березня 2007р.
Теги: