Йшлося про стан торговельно-економічного співробітництва України та Угорщини, місце та роль Закарпаття в українсько-угорському економічному співробітництві, інвестиційні проекти угорських компаній на Закарпатті, а також їх перспективи на найближчі роки.
Для Закарпаття Угорська Республіка залишається економічним партнером № 1. Начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської ОДА Ернест Нусер поінформував, зокрема, про те, що за перший квартал поточного року зовнішньоторговельний оборот нашої області з Угорщиною склав 110,4 млн. доларів США і зріс порівняно з минулим роком на 32,8 % (або на 27,3 млн. дол.). Обсяг експорту до Угорщини за цей час склав 80,9 млн. дол., що на 14 % більше за показник 2009 року.
Ернест Нусер каже, що Угорщина також є одним із основних партнерів Закарпаття в інвестиційному співробітництві після Японії, США, Німеччини, Австрії. Обсяги прямих іноземних інвестицій, які надійшли з Угорщини, становлять 32,9 млн. дол. США ( або 9,3 %). На сьогодні в нашому регіоні є 271 підприємство з угорськими інвестиціями.
Щодо наявних проблем, то заступник генерального консула Угорщини Томаш Віціан висловив сподівання на те, що між Угорщиною й Україною таки буде безвізовий режим, однак Україні для цього слід буде дещо змінити свою законодавчу базу. Безперечно, процедура проходження кордону має бути більш злагодженою й простою. На його думку, хорошими є можливості розвитку туризму, для якого маємо унікальну природу.
Заступник міського голови Ужгорода Володимир Химинець зупинився на важливості співпраці й залучення інвестицій у туризм обласного центру (нині понад 50 туристичних фірм возять туристів-угорців і туристів-українців), культурних відносинах (мер Будапешта нещодавно привозив до Ужгорода оперних співаків), прикордонному малому бізнесі. В економіці Ужгорода угорські інвестиції наразі на четвертому місці й поки що це не той показник, який би ми могли мати.