Про це Закарпаття онлайн повідомили в Головному управлінні статистики в Закарпатській області.
Обсяг інвестицій в основний капітал склав 248,2 млн. грн., що на 32,5% менше, ніж за відповідний період попереднього року.
Основним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій, на які припадає 75,6 млн.грн. або майже третина усіх вкладень.
За рахунок коштів державного та місцевого бюджету освоєно 3,5 млн. грн. капіталовкладень, їх частка у загальних обсягах зменшилась на 3,9 в.п.
Сума залучених та запозичених коштів (кредитів банків та інших позик, коштів іноземних інвесторів) у структурі джерел фінансування інвестицій в основний капітал зменшилась на 10,0 в.п. і склала 8,6%. Слід зауважити, що в загальному обсязі інвестицій в основний капітал половину складають кошти населення, які інвестовані на будівництво власних будинків, порівняно з відповідним періодом попереднього року, їх частка зросла на 11,7 в.п.
Зменшення темпів інвестицій в основний капітал в цілому по економіці області зумовлено зниженням капіталовкладень в містах Ужгород, Берегово, Хуст, Виноградівському, Іршавському, Мукачівському та Ужгородському районах, на які припадає половина загального обсягу інвестицій. Найбільше зниження обсягів капіталовкладень допущено підприємствами та організаціями Рахівського (на 79,7%) та Свалявського (на 78,6%) районів.
Негативний вплив на темпи освоєння капіталовкладень у переробній промисловості мало зменшення інвестицій в основний капітал підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, крім меблів, хімічної та нафтохімічної промисловості, машинобудування та інших галузей промисловості, де їх обсяги зменшилися на 38,4–75,4%. Частка цих видів діяльності у загальних обсягах капіталовкладень переробної промисловості
становила понад три чверті.
Капіталовкладення у розвиток організацій, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям, зменшилися на 17,6%, а їхня частка у загальних обсягах інвестицій в основний капітал становила більше половини.
У будівництво та технічне переоснащення об’єктів транспорту та зв'язку спрямовано 16,7 млн.грн. Обсяг капіталовкладень, порівняно з відповідним періодом попереднього року, зменшився наполовину в основному за рахунок діяльності наземного транспорту та діяльності пошти та зв'язку, де
обсяги інвестицій скоротились на 62,1–73,2%.
Зменшились інвестиції у соціальну сферу. Обсяги капіталовкладень в освіту, охорону здоров’я та надання соціальної допомоги, у підприємства, що надають комунальні та індивідуальні послуги та здійснюють діяльність у сфері культури та спорту скоротились на 72,3–81,5%, а їх питома вага в загальному обсязі інвестицій скоротилась на 4,9 в.п.
Капіталовкладення у житлове будівництво становили 130,5 млн. грн., або більше половини від загального обсягу інвестицій в основний капітал, однак їх сума була на 16,5% менше, ніж у відповідному періоді попереднього року.
Обсяг інвестицій в основний капітал у розрахунку на особу склав 208,5 грн., що на чверть менше, ніж за відповідний період попереднього року. Вищим від середньообласного показника він є у містах Ужгород, Берегово, Мукачево, Чоп, Ужгородському та Тячівському районах. Натомість у Рахівському, Воловецькому районах та місті Хуст він становить 30,4– 86,0 грн.