Як повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА, на сьогодні в області за участі міжнародних організацій розроблено та діє ряд успішних проектів. Один з вдалих – "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", до якого долучилися 53 сільських громад. В його рамках впроваджуються 56 мікропроектів у сферах енергозбереження, охорони здоров’я, освіти. Новий проект, про розробку якого йшлося під час зустрічі з представниками канадської агенції, передбачає створення нової стратегії розвитку сільських населених пунктів.
– Закарпатська область – єдина серед інших регіонів країни, яка має змогу взяти участь у розробці принципово сучасної регіональної програми. Враховуючи той факт, що 63 відсотків жителів краю проживають в сільській місцевості, для нас запровадження цього проекту, де врахований і досвід міжнародних інституцій, є надзвичайно важливим, – відзначив Володимир Гоблик.
Роман Корінець поінформував про те, що мета нового проекту – залучення селян до розбудови місцевих громад. Також подібні програми дозволяють долучати кошти міжнародних організацій до вирішення тих чи інших проблем.
–Закарпаття може розробити модель, якою користуватимуться й інші регіони країни. Розвиток села – це не лише підтримка сільського господарства, це в першу чергу створення умов для проживання людини в сільській місцевості, – відзначив співкоординатор програми.
Планується, що до розробки „ Регіональної програми розвитку сільських територій в Закарпатській області” долучаться представники виконавчої влади , місцеві громади.
ДОВІДКОВО: Канадське Агентство міжнародного розвитку сприяє країнам, з новою демократією у їх прагненні досягти сталого економічного та соціального розвитку. Метою програм технічної співпраці Канади із Україною є сприяння успішній інтеграції України до світової ринкової економіки, а також надання допомоги в розвитку демократичної системи врядування на основі верховенства права.