А готове воно тільки на 60 відсотків. За цей час вигнали стіни, поставили склопакети і побудували дах. Із внутрішніх робіт - штукатурка на стінах.
Микола Тацюк, головний лікар Рахівської райлікарні:
- Корпус за планом мав бути добудованій у КІНЦІ 2009 року, Враховуючи кризу - перенесли на 2010 рік, на його добудову потрібно ще сім мільйонів гривень.
Поки ж малюки з'являються на світ в непристосованих для цього умовах.
Пологове відділення Рахівської райлікарні нині знаходиться в колишніх приміщеннях поліклініки. Тут немає операційних. І всього вісім палат на тисячу породіль у рік.
Тут навіть немає спеціалізованих крісел, народжують жінки на звичайних лікарняних ліжках. А новонароджених перекладають просто на стіл. Завідувач неохоче показує родзал і каже - колишнє начальство нічого не зробило для облаштування. Якщо пологи проходять з ускладненнями, і необхідна операція, пацієнток переносять в іншу будівлю. Щоб потрапити туди - треба перетнути двір. І так цілий рік - незалежно від погоди.
Михайло Влад, завідувач пологовим відділенням Рахівської райлікарні:
- Немає операційного блоку, ми носимо на руках, на ношах жінок в інший корпус, де у нас, в хірургічному корпусі знаходиться операційний блок. Після пологів дітей і породіль переносимо назад, через вулицю у переповнені палати пологового віддділення.
Рахівський район - рекордсмен за кількістю новонароджених в Україні. У минулому році тут на світ з'явилися тисяча й чотири сотні малюків.