Книга видана в ужгородському видавництві "Ґражда" і є першою спробою в культурологічному просторі театрального Закарпаття розповісти про творчий шлях Хустського народного театру, одного із провідних аматорських колективів області, організованого і впродовж сорока років (1959-1999) керованого Заслуженим працівником культури України Всеволодом Майданним.
За чотири десятиліття беззмінного керівництва театром, уродженець дніпровських степів Всеволод Майданний дав сценічне життя не тільки виставам, а й численним літературно-музичним композиціям, масовим театралізованим дійствам, концертним програмам. За цей час у театрі появилися класична трагедія і водевіль, побутова драма і комедія, оперети і казки. Не оминув колектив і сучасну українську та зарубіжну драматургію.
Про все це та багато іншого розповідає у своїй книжці культуролог, літератор, сценарист і режисер Василь Андрійцьо, який є учасником Хустського народного театру з часу його заснування. В теперішній час старший викладач Карпатського інституту підприємництва університету "Україна" досліджує проблеми та розвиток українського професійного театру на Закарпатті. Василь Михайлович є автором численних проблематичних статей з питань культурології та естетичного виховання молоді, видань - "Культурологічні мотиви Хустщини" (2004) та "Нова сцена. Театр Карпатської України" (2006).
У 112-тисторінковому виданні повсякденне життя театру представлено фотографіями акторів, художників, режисерів, концертмейстерів, сцен із вистав, театральних реквізитів та ескізів костюмів до вистав, афішами. У книзі можна ознайомитися також і з репертуаром багаторазового переможця всесоюзних, республіканських та обласних фестивалів театрального мистецтва.
Книга вийшла на замовлення та коштом відділу культури і туризму Хустської райдержадміністрації і присвячена 50-річчю з дня створення театру. В художньому оформленні обкладинки використано портрет В.Майданного пензля відомого закарпатського художника В.Скакандія.