Що ж стало причиною появи таких невтішних фактів? Ці та інші питання з’ясовувалися на засіданні «Прес-клубу реформ».
«Часто причиною вживання алкогольних напоїв підлітками стає недосконалість державної політики, оскільки закон про заборону продавати неповнолітнім спиртне так і не діє, — заявив директор Українського інформаційного центру з проблем алкоголю та наркотиків Костянтин Красовський. — Вас, приміром, ніколи не дивувало те, що торгова марка «Хортиця» є спонсором спортивних програм, або ж те, що пиво рекламують відомі спортсмени, люди, які мали б пропагувати здоровий спосіб життя?.. Звісно, дають про себе знати і соціальні умови, в яких зростають діти. Адже найчастіше алкоголь вживають ті підлітки, які виховуються в малозабезпечених сім’ях. Дехто вживає спиртне, щоб позбутися невпевненості, подолати труднощі або, щоб не почуватися «білою вороною» серед своїх друзів».
За словами представниці Київської міської клінічної наркологічної лікарні «Соціотерапія» Ірини Дніпровської, алкоголізм — це захворювання, що розвивається з часом, тому говорити про дитячий алкоголізм не можна. Алкогольна залежність стає хворобою тоді, коли з нею не боротися. Нині при лікарні діє цілодобовий підрозділ «Інформаційно-консультативна соціальна наркологічна приймальня», який надає допомогу дітям, якi стали на шлях алкоголізму. За минулий рік підрозділ допоміг 22 підліткам.
На думку голови управління Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка Ольги Балакірєвої, подолати проблему вживання дітьми алкоголю допоможе заборона реклами спиртних напоїв, суворий контроль за торгівлею алкоголем та організація дозвілля підлітків. Адже дуже часто їм нікуди подітися у вільний час, тому вони заглядають з друзями у чарку. І це ще кращий варіант, бо буває так, що діти випивають першу дозу алкоголю разом iз батьками. Тому проблемою дитячого алкоголізму має перейматися не лише держава, а й усі ми, щоб це не стало національною бідою і не перетворилося у нездоланне зло.
"День".
08 лютого 2007р.
Теги: