Різке коливання температур і багато опадів – таким виявився останній місяць зими – лютий. Така погода негативно вплинула на дорожнє покриття, воно занадто зволожене, і вантажівки які проїжджають по дорозі руйнують її ще більше. "Грошей на ремонт доріг у 2010-му році Служба автодоріг в Закарпатській області ще не отримувала, бюджет не прийнятий, а тому будемо користуватися поки що тими запасами матеріалів, які заготували для ремонту доріг ще торік, їх повинно вистачити на місяць" – коментує ситуацію начальник Служби автомобільних доріг в Закарпатській області Василь Маркович.
За підрахунками обласної служби автодоріг, цього року в області треба провести ямковий ремонт на площі більше ста квадратних кілометрів. Для цього потрібно близько 18-ти мільйонів гривень. Якщо виділять хоча б половину – дороги відремонтують, хоч і залізуть в борги – кажуть шляховики.
- "Будемо використовувати матеріали раціонально, бо на них сьогодні великий дефіцит, треба по мінімуму використовувати кошти і ми поставили собі завдання, що до Пасхи дороги приведемо до належного стану і будемо спокійно святкувати" – зазначає начальник обласного автодору. Також Василь Маркович розповів, що після отримання коштів із державного бюджету на Закарпатті знову почнуть доробляти те, що було заплановане по ремонту доріг до чемпіонату Європи з футболу Євро – 2012.
А от в містах ситуація ще гірша, особливо в Ужгороді, де машини змушені виїжджати на тротуари і руйнувати вже їх. Бо доріг як таких немає. В жахливому стані дороги на вулицях Лавріщева, Фізкультурній і навіть на Минайській.
- "Після зими, як після війни, по цих дорогах їздити неможливо, вірте чи ні, але подекуди бачив ями, в які може зануритися пів колеса, авто розбивається, скоро знову везтиму його на станцію технічного огляду, – так коментує ситуацію на дорогах ужгородський таксист Михайло. Ще важче доводиться водіям машин швидкої допомоги, вони кажуть машини доводиться ремонтувати щомісяця: по таких ямах на швидкості не проїдеш і деколи через ремонт машин лікарі не можуть виїхати на виклик.
Основа ужгородських доріг закладена ще за чеського періоду, а тому не відповідає сучасному транспортному навантаженню. "Цьогорічна волога зима дуже зіпсувала дорожнє покриття, в основному пошкоджені ті дороги, де вже дуже давно не робився капітальний ремонт, де робився тільки ямковий ремонт і ми підрахували, що нам необхідно цього року на ремонт доріг в Ужгороді близько 30 мільйонів гривень" – коментує директор КШЕПу м.Ужгорода Іван Довбак.
Іван Довбак каже, дороги були б кращими, якби ще й водії допомагали і сплачували податок на транспортні засоби у повному обсязі. Ці кошти йшли б на ремонт доріг. А так із запланованих семи мільйонів гривень надходжень від цього, торік місто отримало тільки чотири. Проте роботи все ж будуть виконуватися і до 15 квітня КШЕП планує залатати ями на дорогах Ужгорода і відремонтувати тротуари на кількох вулицях міста.