Цими змінами, затвердженими Верховною Радою України 21 січня 2010 року, передбачено збільшити штрафні санкції до порушників у 10 разів. Так, приміром, якщо досі юридичну особу штрафували за порушення санітарного порядку щонайбільше на 117 гривень, то вже тепер за порушення благоустрою і санітарного стану міста, зокрема, не прибирання прилеглої території від снігу і криги адмінкомісією міськвиконкому оштрафовано на 1700 гривень Василя Дешко, Світлану Паук, Юрія Костя, Віолу Гофрей, Еріку Уташову, на 1360 гривень – Олександра Теллінгера. За подібні порушення було покарано на 850 гривень кожного фізичних осіб Марію Швардак, Магдалину Бурдейна, Наталію Міцо, Тетяну Жиган. Досі мало хто зважав на символічні за нинішніх часів штрафи. А карати, на жаль, за нехтування санітарною чистотою міста є багато кого. І на комісії її голова – заступник міського голови Ігор Запотічний ставив перед комунальниками сувору вимогу не проходити повз порушення, карати порушників довгою гривнею.
На засіданні комісії з благоустрою представник фірми "АВЕ-Мукачево" Адальберт Жидик запросив усіх комунальників, відповідні служби до співпраці з благоустрою міста, збирання і вивезення твердих побутових відходів. Він повідомив, що вже укладено понад 8 тисяч угод з підприємствами та організаціями, мешканцями приватного сектору. До речі, кожен може утримати в фірмі безплатно контейнер для збирання відходів. Їх ми вже бачимо перед багатьома будинками. Своїми думками з порушуваних питань поділилися начальники першого і третього ЖРЕПів Михайло Рошко та Гаврило Балаж, заступник головлікаря міської санепідемстанції Марина Теске та інші. Вони, зокрема, висловили сподівання, що в рейдах, які проводитимуться щоп’ятниці в єдиний санітарний день, братимуть участь також і представники відділу внутрішніх справ. Адже чимало порушників просто відмовляються надавати свої анкетні дані членам рейдових бригад. А так якщо будуть в бригаді комунальник, лікар СЕС і міліціонер, то можна буде складати на порушників протоколи за новими розцінками, наведеними вище. Отож, каральна трійця повертається…
Ішлося також і про те, що окремі фірми та агентства розклеюють свої рекламні листки на стовпах, будинках, вітринах, тобто на об’єктах комунальної власності, чим значною мірою засмічують місто. Їх також потрібно відповідно карати, тим більше, що на кожному рекламному папірці є зворотня адреса. Марина Теске також зауважила, що дуже засмічені прилеглі території до контейнерних майданчиків, біля авто зупинок. Власники зупинок повинні подбати про чистоту прилеглої до автозупинок території.