Приміром, якщо в Ольги Кормош таки заберуть частину городу та продовжать кладобище, то нові поховання опиняться за якихось десяток метрів від теплиці:
"У мене троє дітей. А що там буде як буде кладовище? Туди не можна буде доїхати, і як там щось садити?"
На захист своїх земель стали вісім родин, з іншого боку – сільська рада. Остання нині їх звинувачує у самозахопленні городів. У селян і справді немає державних актів на цю землю, але вони господарюють тут вже кілька десятків років. Чого тільки коштувало вручну повизбирувати каміння з цієї гірської землі, розповідає Марія Василенко:
"8 років, знизу, з бережка таскала з матер'ю каміння, а він каже, що я захватила землю. Весною буде 50 років як нам голова колгоспу її дав".
Прокуратура і санстанція стали на бік людей – розширювати кладовище категорично заборонили. Згідно санітарних норм кладовища не можуь бути розташовані не ближче, ніж 300 метрів від житлових забудов, але якщо поховання на схилі, як у цьому селі, то санітарна зона збільшується аж до пів тисячі метрів.
"От ми п'ємо цю воду, а до кладовища 100 метрів", – каже один із жителів села.
Таку воду вже роками п'ють і не хворіють ті, на чиїх городах ще за радянських часів облаштували старий цвинтар, опонує голова села.
"У нас немає землі взагалі, - каже Василь Кормош, сільський голова Вільхівки. - Ви розумієте, я проти села не піду. - Тут є двоє-троє, а там є ціле село. На вимоги закону він не зважає.
Насправді, ж за селом є цілих 2 га, є навіть рішення сесії сільради про облаштування там нового цвинтаря.
"Є протест прокурора про неможливість продовження цвинтаря, - каже Михайло Стульник, інженер-землевпорядник Вільхівської сільради. - Ми виділили дійсно 2 га землі. То є за межею села і людям дуже далеко і незручно туди доїжджати".
Уже через рік після цього рішення у селі затверджують нове - про розширення чинного кладовища, і це попри заборону з боку санстанції і протест прокуратури. Жодних документів, рішень, нарікають скаржники, їм у сільраді не видають. Селяни переконані, що ті 2 га біля траси чиновники хочуть продати, тому і зазіхають на їхні городи. Попри скандал, на спірній землі нещодавно освятили хрести.