В Ужгороді ялинки найдорожчі на Закарпатті, але дешевші за київські

По всій країні відкрилися ялинкові базари. Міста України завалені новорічними деревами. Тепер будь-який охочий може купити пухнасту красуню для того, щоб порадувати дітлахів і створити в будинку передноворічну атмосферу.

В Ужгороді ялинки найдорожчі на Закарпатті, але дешевші за київські

Утім, про те, щоб торгівля пішла жваво, продавці поки тільки мріють. Через фінансові труднощі народ в першу чергу купує продукти і не поспішає на базар за ялинками. Хоча ціни, звичайно, дуже різняться і не лише в різних містах, а навіть на різних ринках. Якщо ви захочете купити велике дерево, наприклад, заввишки два метри, то ризикуєте витратити кругленьку суму - від 400 до 1500 гривень. Втім, вартість ялинки варіюється в залежності від якості дерева і від його довжини. А на підприємствах, що перебувають під контролем держави, розцінки на ялинки постійні. Держлісгосп пішов на поступки і продає громадянам ялинки та сосни за антикризовими торішніми цінами. А от на базарах ціни на ялинки виросли майже вдвічі.

На Закарпатті найвищі ціни на "живий" новорічний атрибут - в Ужгороді, хоча до київських їм ще дуже далеко. Якщо за ялинку висотою 2,5 метра в Ужгороді просять 250-550 грн, в столиці - як мінімум удвічі більше. А найнижчі ціни на ялинки - у Мукачевому. Навіть біля центрального ринку, на якому продавцям ялинок, на жаль, місця не знайшлося і люди змушені торгувати вздовж прилеглої вулиці, за них просять не дорого. А на оптовому ринку ГІД і того дешевше. Якщо маленька ялинка обійдеться українцеві в середньому 70-80 гривень, то конкретно жителю Мукачева - в 15-20. Величезні двометрові красуні тут продають по 200-300, а середню ялинку, яка не займе багато місця і стане справжньою окрасою квартири, можна купити за 100-120. І, як не дивно, нині деревця продають не по метрах, як це було в попередні роки, а по пухнастості.

 Чим менше днів залишається до Нового року, тим більше з'являється точок з продажу головного атрибуту цього свята. Ялинкові базари виникають майже на кожному кроці і, до речі, не завжди в спеціально призначеному для цього місці. Знавці радять йти за покупкою в середині дня, коли продавці вже трохи замерзли і готові поступитися, але при цьому ще є з чого вибрати. Житель Мукачева Василь Гомонай прийшов купувати ялинку разом зі своїм п'ятирічним онуком Артемком. "Діду, бери велике дерево, щоб на ньому вмістилися всі іграшки", - кричить маля, показуючи на сріблясту ялинку висотою близько трьох метрів.

 "Онучку, та ж ти нас без подаруночків залишиш", - нарікає пан Гомонай, дізнавшись ціну деревця.
"Ця ялина із Міжгірського району,  дерево екологічно чисте, свіжозрубане, - продавець Іван Шпилька перевертає ялина верхівкою до низу, показує зруб. - На ньому ще не застигла смола, значить, дерево зрубали днями. А сорт такий, що голочки на гілках довгі і пласкі, срібляста ялина дуже гарне дерево. Прикрасить і освіжить будь-який інтер'єр, а простоїть більше місяця. Та ви подивіться, є пухнаста ця гірська красуня, за таку і пів тисячі віддати не шкода. Але я не крахобор, женіть три сотні і дерево ваше".

Крім ялинок тут широкий асортимент сосен.

Втім, далеко не всі громадяни готові розпрощатися зі своїми кровними і витратити сотню-другу на ялинку, яку через два тижні викинуть на смітник. У багатьох просто немає грошей на купівлю головної героїні свята. Торговці також не відзначають великий попит на свій товар. А в тому, що зможуть продати всіх пухнастих красунь, впевнені лише ті, хто заздалегідь набрав замовлень. Але подібною розторопністю мало хто з нинішніх торговців може похвалитися. Більшість привезли до міста велику партію товару, і тепер погано уявляють, що з нею робити.

"Якщо в Ужгороді ялинки беруть так-сяк, у Львові, куди поїхав мій брат з дружиною, їх практично не купують, - скаржиться продавщиця Анна. - Криза! Та й проклятий грип "висмоктав" з людей стільки грошей, що і свято не в радість. Ми хотіли заробити до Нового року, закупили більше тисячі дерев, а тут як би не залишитися у збитках. Якщо до 31 грудня дерева не продам, в останній день року доведеться викинути їх на смітник! "

Втім, звідки дерева і коли їх зрубали, продавщиця говорить неохоче. Ці дані повинні бути в документах, але у більшості реалізаторів їх немає, як і клейма на зрубі. Але ж таке питання покупці задають не дарма, як відомо, ялинки на продаж зрубують приблизно за два або три тижні до Нового року. Звичайно, на морозі лісові красуні виглядають чудово, Але бувало, коли приносиш ялина додому, вона починає обсипатися наступного ж дня. Українські ялинки везуть на продаж до Росії і Молдови, говорять між собою продавці, але клейма і на цих деревах немає. Втім, якщо в країні ялинки поки не користуються шаленим попитом, за кордоном українські живі дерева розкуповують на ура.

"Гостювала в сестри в Кишиневі, так там на ринках повно українських ялинок. Їх беруть охочіше, ніж вітчизняні, адже наші лісові красуні майже в два рази дешевші, а на вигляд - набагато краще ", - розповідає Лариса Вакула.

Порушникові, який ризикне зрубати ялинку в лісі, доведеться неабияк розщедритися. У відповідність із законом "Про охорону навколишнього середовища" за незаконну вирубку фізичній особі доведеться заплатити штраф від 150 до 364 грн, посадовій - у кілька разів більше. Міліціонери спільно з екологами проводять рейди, але поки результатів немає.

23 грудня 2009р.

Теги: новорічний, ялинка, Ужгород, Мукачево

НОВИНИ: Соціо

17:51
/ 1
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини