Як повідомили в Центрі новин ООН, спецдоповідач перевірить, як влада України виконує свої міжнародні зобов'язання з вилученн з обігу всіх небезпечних хімічних речовин і які заходи вони приймають для того, щоб всі хімікати вироблялися, використовувалися або перероблялися при максимальному скороченні ризиків для людей і навколишнього середовища.
Повідомляється, що приводом для візиту послужили скарги від населення західної України про появу на околицях міст, сіл і селищ токсичних звалищ і небезпечних речовин, завезених з сусідніх держав для переробки на місцевих підприємствах.
22 січня Спецдоповідач ООН зустрінеться з офіційними представниками Києва. Зокрема, у нього заплановані переговори в міністерствах екології, охорони здоров'я і внутрішніх справ.
23 січня Ібеану вилетить до західної України — у Львівську й Закарпатську область, звідки надійшли тривожні сигнали. Там представник ООН зустрінеться з місцевою владою і лідерами громадськості, а також відвідає місця, де ймовірно зберігаються токсичні відходи або небезпечні хімікати.
В інтерв'ю Радіо ООН радник з прав людини відділення ООН в Україні Алан Скурбаті повідомив, що з офісу Спецдоповідача в Женеві поступили матеріали, в яких є посилання на скарги про те, що у Львівську область на одну з теплових станцій з Угорщини було завезено близько 3 тис. тонн небезпечної кислотної смоли і ще близько 3 тис. тонн відходів анілінових ангідритів.
«За наслідками візиту Спецдоповідач висловить свою думку про те, наскільки і в якій мірі випадки, які були зафіксовані і про які йому було повідомлено, представляють небезпеку, і що можна було б зробити для виправлення ситуації», — заявив Скурбаті.
За підсумками свого візиту Спецдоповідач ООН підготує доповідь і відрекомендує її на розгляд Ради з прав людини.
Наголошується, що щорічно в світі в результаті отруєння токсичними хімічними речовинами помирають 47 тис. людей, а мільйони інших серйозно хворіють. Держави повинні притягати до відповідальності корпорації, продукція яких приводить до отруєння людей.
У наш час обсяги використання хімічних речовин різко збільшилися. Зараз їх використовується приблизно 400 млн. тонн на рік. Для порівняння, в 1930 році пестицидів і інших хімікатів використовували не більше 1 млн. тонн.
УНІАН
20 січня 2007р.
Теги: