За оцінками фахівців ПАМ, збільшення площ складає в середньому близько 15% на рік завдяки сприятливим природно-кліматичним умовам (на Закарпатті овочі можна отримувати на 4-6 тижнів раніше, ніж у сусідній Львівській області). Адже рання овочева та ягідна продукція в умовах малоземелля - це один з найбільш рентабельних видів сільськогосподарського бізнесу.
Основними культурами, які вирощуються в тепличних господарствах і парниках на Закарпатті, є рання капуста, редиска, огірки, помідори та солодкий перець. Зростання валового виробництва ранньої продукції на Закарпатті вже позначилось на пропозиції тепличної продукції не тільки в регіоні, але й на найбільших оптових ринках міст Київ і Львів. Два роки тому саме різке збільшення пропозиції ранньої капусти з Закарпаття привело до значного зниження цін на цей товар по всій Україні.
Закарпатські виробники збільшують площі під теплицями за рахунок овочів відкритого грунту. Наприклад, у поточному році в регіоні очікується зменшення площ під томатами відкритого грунту, оскільки місцеві виробники не витримують конкуренції з фермерами з Херсонської та інших південних областей України. Певна частина цих площ, на думку фахівців регіонального відділення Проекту аграрного маркетингу, вже зайнята теплицями та парниками. Отже, в поточному році варто очікувати на чергове збільшення пропозиції ранніх овочів із Закарпаття на ринку України.
Агроогляд: овочі та фрукти
04 квітня 2006р.
Теги: