У церкві провели опалення за сучасною технологією. Зі слів заступника міського голови Химинця, ця технологія рідко застосовується, вона надзвичайно дорога, але інакше фрески зберегти не вдалося б. Загалом, на отоплення підлоги витратили 60 тисяч гривень.
Також Володимир Химинець повідомив, що до реконструкції архітектурної пам’ятки бажають долучитися й угорські фахівці, які реставрували дві подібні споруди в Угорщині. Але вони не мають права ліцензійної діяльності на території нашої держави, а у нас таких фахівців немає, тому створять спільну робочу групу, будуть працювати наші науковці, реставратори, а угорські майстри їм у цьому допоможуть". Крім того, угорці створили спеціальний фонд Реставрації ротонди. Їм вдалось вже накопичити гроші для того, аби відновити одну з 12-ти фресок. Угорські реставратори підрахували, що за цілковитого фінансування (5 тисяч доларів за квадратний метр) Горянську ротонду відновлять за 1,5 роки.
Довідка.
Горянська ротонда є однією з найдавніших архітектурних памяток України. Її будівництво сягає 12 століття. Памятку занесено до архіву ЮНЕСКО
ЗІК
15 січня 2007р.
Теги: