Ймовірніше воно буде приурочене до Всесвітнього дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Ведучи мову про стан захворюваності на рак в області, Русин зазначив, що незважаючи на позитивні зрушення, відсутність належної кількості сучасного обладнання ускладнює лікування. Щорічно до онкодиспансеру звертаються близько 300 жінок, хворих на рак молочної залози, на жаль, більшість з 3—4-ю стадією хвороби.
Але є і позитиви. Так, за словами головного лікаря, сьогодні важливим питанням є не лише ймовірна кількість років, які проживе жінка після операції, а й якість цього життя. Адже відомо, що жінка, яка перенесла рак, втрачає щонайменше 18 років життя.
"Ми вже почали робити органозберігаючі, реконструктивні, лапароскопічні операції, які значно покращують якість життя жінок", — зазначив Андрій Русин. Що стосується медикаментів, то, за словами головного лікаря, централізоване постачання цьогоріч майже відсутнє.
Однак Русин наголосив, що заклад може прийняти і надати допомогу всім жінкам, котрі цього потребують, забезпечивши кваліфіковане діагностування: "Я би не радив жінкам, які зіткнулися з цією хворобою, займатися самолікуванням чи сподіватися на цілителів і знахарів, бо всі родичі цих цілителів лікуються в онкодиспансері".