Організатори заходу – Асоціація культури МіттелЄвропа. На конференції були представлені учасники єврорегіонів – України, Молдови, Польщі, Словаччини, Угорщини, Македонії, Австрії, Італії, міністри закордонних справ Австрії та Македонії, представники дипломатичних установ, бізнесу. Учасники конференції в першу чергу мали можливість представити можливості власних регіонів. Також йшлося про налагодження співпраці на регіональному рівні, вирішення проблем, які характерні для прикордонних територій.
Розвиток єврорегіонів має наблизити стандарти життя в них до європейських. В першу чергу йдеться про вирівнюванню територіальних диспропорцій, розв'язання гострих екологічних проблем, пом'якшення впливу безробіття, розвиток прикордонної інфраструктури. Важливого значення набуває активне залучення місцевих адміністрацій в реалізацію різноманітних проектів єврорегіонів, оскільки це дозволить адаптувати європейський досвід і стандарти. В контексті розвитку єврорегіонів представники країн Східної та Центральної Європи констатували, що сьогодні є нагальна проблема перерозподілу обсягів повноважень між центральною та регіональною владою з передачею права самостійно вирішувати питання транскордонного співробітництва. Представники асоціації МіттелЄвропа зійшлися на тому, що для розвитку єврорегіонів, центральна влада повинна цілеспрямовано, в межах конкретного регіону надавати певні права і обов'язки місцевим органам самоврядування. Також на думку учасників конференції центральна влада має приділяти більше уваги розвитку прикордонних територій, в тому числі це має підкріплюватися фінансовими ресурсами.
В рамках конференції відбулося чимало двосторонніх зустрічей. Так, голова Закарпатської облдержадміністрації зустрівся з представниками італійського регіону Фрілулі-Венеція-Джулія. Йшлося не тільки про економічне співробітництво, а й наукове та культурне. Було відзначено багато спільного між регіоном Фрілулі-Венеція-Джулія та Закарпатською областю. Представники італійського регіону висловили сподівання щодо можливої співпраці із Закарпаттям у таких сферах, як туризм, охорона здоров’я та освіта. Учасниками зустрічі було попередньо досягнуто домовленості про взаємне визначення конкретних сфер співробітництва. Підписання двосторонньої угоди заплановано на весну 2010 року.
– Сьогодні ми можемо значно розширити спектр співробітництва між Закарпаттям та Італією, – відзначив голова облдержадміністрації.
– Економічне співробітництво між нашою областю та регіоном Фріулі-Венеція-Джулія може бути надзвичайно плідним та взаємовигідним. Результатом такої співпраці може стати створення низки успішних спільних україно-італійських підприємств на теренах нашого регіону, від яких матимуть зиск не тільки італійські бізнесмени, а передусім місцеві жителі.
Олег Гаваші запросив представників італійського регіону відвідати Закарпатську область навесні і в ході майбутнього візиту більш детально ознайомитися з потенціалом області.
В рамках конференції також відбулася зустріч голови облдержадміністрації з міністром закордонних справ Македонії Антоніо Мілошоським. Олег Гаваші констатував, що на Закарпатті македонські компанії вже успішно себе зарекомендували, в першу чергу це стосується розбудови дорожньої інфраструктури. Керівник краю висловив упевненість, що цю співпрацю слід відновлювати. У свою чергу Антоніо Мілошоський висловив бажання особисто ознайомитися із Закарпатською областю, її економічним потенціалом.
Протягом двох днів в Горації відбувалося й представлення можливостей регіонів. Особлива зацікавленість європейських гостей стосувалася нашої виставки. Область представляла на ній економічний, туристичний, культурний потенціал.