"На Україні аналогів такому мамографу немає, – зазначила Любов Жолудєва. – Це сучасне цифрове обладнання не потребує рентгенівської плівки, дозволяє скоротити час обстеження та зберігати інформацію на цифрових носіях, що важливо для подальшого лікування й нагляду. Щороку у близько 300 жительок Закарпаття ми діагностуємо злоякісні новоутворення молочних залоз. І більшість з них мають пухлини вже четвертої стадії. А при виявлення хвороби на ранніх стадіях, коли новоутворення у діаметрі становлять не більше 2 см, ми можемо гарантувати виздоровлення 90% жінок".
На сьогодні за словами обласних фахівців, на рік тільки п’ять жінок із тисячі проходять діагностику молочних залоз. Обстеження потребують 250 тисяч жительок Закарпаття. Необхідним обладнанням область частково забезпечена: у районних медустановах функціонує 5 мамографів. Проте як підкреслює голова громадської організації "Амазонки Закарпаття" Наталія Шаульська, жінки не звертають уваги на своє здоров’я і згадують про лікарів вже у критичних випадках.
Наразі нове діагностичне обладнання, вироблене відомою шведською фірмою, проходить розмитнення та сертифікацію. Заплановано, що 20 жовтня, у День боротьби із раком, мамограф буде урочисто переданий Закарпаттю.