Головний редактор Всеукраїнського державного видавництва "Карпати" Борис Кушнір зауважив, що дебют авторки не є традиційним, оскільки відбувся вже у поважному віці, усе життя Юлія Драгун пропрацювала на промислових підприємствах Тячівщини (мешкає в с. Новоселиця), а на написання віршів її надихнув онук Михайлик. "Унікальність книги полягає не лише у літературному матеріалі, а у долі самої авторки — простої сільської жінки, яка виховала двох синів, попри хворобу (інвалід ІІ групи) піклується про шістьох онуків, а життєвих сил їй додає творчість", — каже Б. Кушнір.
Збірка "Хто раніше всіх встає?" одразу після виходу побувала на V Міжнародній книжковій виставці у Києві та на 16-му Форумі видавців у Львові.
Авторка реалізувала свою юнацьку мрію: стати вчителькою. Своїми творами вона вчить маленьких читачів добру, умінню ділитися радістю кожного дня. І робить це щиро, лірично, зворушливо, безпосередньо. "Мабуть не випадково на обкладинці книги зображено півня, який є одним з найважливіших символів захисту нашого народу, — зауважив Борис Кушнір. — Таким оберегом є Юлія Драгун для дитячих душ, адже у своїх творах вона пропагує утвердження добра".
Юлія Драгун, авторка книги "Хто раніше всіх встає?" розповіла, що з дитинства любила творчість, писала оповідання. А віршика написала на прохання внука Михайлика, який готував малюнок для дитячої телепередачі і вирішив доповнити його поезією. "Я пишу і оповідання для дорослих, та найбільше люблю складати історії саме для дітей. Я намагаюся передати дітям, що якщо вони ділитимуться добром, то добро завжди повертатиметься до них", — каже Юлія Драгун.
Презентована книга — не лише про дітей, а й "про всіх звіряток, пташок, які вміють дружити і цінувати добро та злагоду". Наразі авторка готує до друку ще одну збірку.
Юлію Драгун підтримала уся велика родина, а також обласне управління праці і соціального захисту населення, Тячівська РДА та райрада. Завдяки їм книга надійде до усіх інтернатів області.
Як розповів Борис Кушнір, останнім часом з’являється все більше авторів, які пишуть для дітей. Проте проблемою залишається низький наклад видань, а це означає, що уроздріб книга достатньо дорога. Перед батьками постає вибір — краще купити щось з одягу чи книгу. Ще однією проблемою дитячого книговидання, за словами Б. Кушніра, є брак ілюстраторів. Фахівців цієї справи сьогодні — одиниці.